НОВОСТИ

ЕВО ШТА ЈЕ АРКАН РЕКАО О ХРВАТИМА НАКОН ТУЧЕ НА МАКСИМИРУ Фудбал је увијек био пуно више од игре… |

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЈЕДИНО ЗНАО ИСТИНУ „Кад дође вријеме он ће се сам појавити…“ |

ШТА ЈЕ РЕКАО ТИТОВ ЉЕКАР? Броз је само ово држао уз себе |

ШТА ВЕЖЕ МАЛО МЈЕСТО У СРБИЈИ И НАЦИСТИЧКУ ЊЕМАЧКУ? Које све благо крије Рудна глава? |

ДОБОЈСКИ КАЗАМАТ У БАРАКАМА ГДЈЕ СУ ЛИПСАЛИ ЗАРАЖЕНИ КОЊИ Аустроугарска формирала први концетрациони логор у модерној Европи искључиво за Србе |

НИЈЕМЦИ СУ ГА ИЗВЕЛИ НА СТРИЈЕЉАЊЕ, САМО ГА ЈЕ БОГ СПАСАО: Написао је најтужнију пјесму коју су КОМУНИСТИ забранили, а она је ОЖИВЈЕЛА |

ОТКРИВАМО: Комунисти возили помије и млијеко у возилу у ком је убијен краљ Александар! На крају је завршио на војном отпаду |

ЧАСТ ЈЕ ОДБРАЊЕНА: Ово је прича о судбини српских ратних барјака! |

ПРИНЦ МИХАИЛО ПЕТРОВИЋ ЊЕГОШ: Ништа није било праведније од уједињења 1918. |

ДЈЕДА МИЛОЈЕ ЈЕ ШПИЈУНИРАО ЧАК И ТИТА: Био је СУПЕРОБАВЈЕШТАЈАЦ, говорио 4 језика и сваком је могао да уђе у душу! |

Којић: Амерички интереси су на штету српског народа

26/06/2024

Амбасада САД потврђује оно што упорно говоре из Републике Српске, а то је да су амерички интереси када је ријеч о БиХ првенствено на штету српског народа, Републике Српске, и онога што јесте дејтонска БиХ, изјавио је данас посланик СНСД-а у Представничком дому Парламентарне скупштине БиХ Милорад Којић.

 

 

– Они у том свом саопштењу говоре да су заштитници Дејтонског мировног споразума и да ће бити санкционисани сви који га крше, па и компаније. То није санкционисање кршилаца Дејтонског споразума, већ кажњавање економске стабилности Републике Српске с циљем њеног уништења. И то је јасно и недвосмислено видљиво управо кроз ово њихово саопштење, које су покушали да дипломатски не увију – сматра Којић.

Он је нагласио да Република Српска у оквиру дејтонске БиХ има потпуни суверенитет загарантован у оквиру законодавне, извршне и судске власти, као и загарантован систем економског пословања правних и привредних субјеката.

– Они покушавају да то сруше, али одговор из Републике Српске увијек је институционални. Оно што је постало условно речено застрашујуће јесте да Амбасада САД и амерички амбасадор у БиХ /Мајкл Марфи/ сада недвосмислено своје интересе пропагирају унутар БиХ, али ти интереси су искључиво на штету српског народа – истакао је Којић за Срну.

Којић је напоменуо да улажење у суверенитет било које друге земље, што у овом случају чини Америка, значи да такав амбасадор треба да добије дипломатску ноту и буде протјеран из БиХ, али, нажалост, због бошњачке политике то у БиХ неће моћи да буде реализовано.

Амбасада САД у БиХ објавила је листу, како су је назвали, заједничких интереса Америке и грађана БиХ међу којима је као један од интереса наведена евроатлантска будућност БиХ.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести