НОВОСТИ

Тришић Бабић: Нови високи представник требало би да укине одлуке својих претходника |

Бањалука: Комшија, не троши толико воде, пријавићу те |

Потписани меморандуми са представницима америчких компанија |

Новац од поклоњења Појасу Пресвете Богородице Србима на Косову и Метохији |

Хрватска: Забрањена продаја алкохола и енергетских пића малољетницима |

Словенац је задужио српски род: Узео авион од командира кукавице и полетио да брани српско небо |

УКРАО ОД УСТАША ВОЗ ПУН СРБА, И ПОЈУРИО ПУТ СРБИЈЕ: Овог човјека ИСТОРИЈА НЕ СМИЈЕ ДА ЗАБОРАВИ! |

КОМАНДОВАЛО СЕ „ЗА МНОМ“, А НЕ „НАПРИЈЕД“ 5 ствари које нисте знали о Церској битки: Како је „мала” земља поразила велику силу! |

БОРИО СЕ ЈУНАЧКИ ЗА СРБИЈУ, А ЗАВРШИО КАО НАЈГОРИ НЕПРИЈАТЕЉ: Понижаван у дубокој старости! Тужан крај најмлађег српског војводе |

СРПСКИ ВОЈВОДА БЕЗ ДЛАКЕ НА ЈЕЗИКУ „У рату се лако губи глава, али се лако губи и образ“ |

Кошарац: Док је нама Дине и сличних нема разлога за бригу, што их је више, мање је БиХ

02/11/2025

Замјеник предсједавајуће Савјета министара Сташа Кошарац изјавио је да актуелни министар иностраних послова у Савјету министара Елмедин Конаковић и након три године успјева да нас изненади степеном непознавања дипломатске комуникације.

 

 

– Не знам коју је сједницу Савјета безбједности УН гледао Дино Конаковић, али ако је срећан дипломатским порукама са посљедње сједнице, желим му да остане „први дипломата БиХ“ још дуго времена. Док је нама Дине и сличних, нема разлога за бригу. Што их је више, мање је БиХ – истакао је Кошарац за Срну.

Кошарац је нагласио да „политика Дине и екипе није ништа друго до осмишљавање силних обмана, нагађања, сплеткарења и популистичког увјеравања властитог бирачког тијела да ће им неко са стране сервирати рјешења“.

– Мада, ово задње им иде све теже, јер су остали без идејног творца /Мајкла/ Марфија, њихов ментор /Кристијан/ Шмит је на одласку, а глобалне политичке околности неумољиво се мијењају – констатовао је Кошарац.

Кошарац је упитао шта је остало од „Тројкиног“ „згртања багером“ и „шут карте“ за СНСД, „гашења Додиковог лобирања“, „побједе БиХ“ и сличних испразних парола?

– Остало је све мање БиХ и чињеница да више није фактор на међународној сцени. Зато кажем – нека нам дипломате Дине и ‘Тројкиног’ лобирања. Док они дођу до момента саморефлексије и разумијевања обима успјеха политика предсједника Републике Српске Милорада Додика и српског члана Предсједништва БиХ Жељке Цвијановић, за БиХ ће бити касно – указао је Кошарац.

Ма колико иронично звучи, истакао је он, политички тестамент „Како смо уништили БиХ“ у коначници ће потписати „Тројка“.

– Немам ништа против – поручио је Кошарац.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести