НОВОСТИ

ОД МУСЛИМАНА СЕ ТО МОГЛО И ОЧЕКИВАТИ! Фалсификују историју и бришу симбол српског отпора |

КАКО ЈЕ ПОСТАО ВИТЕЗ Од змаја и виле, до Херцеговине и Косова! Јунак којег сви желе |

НАЈМЛАЂА ЖРТВА ДЈЕЧАК ОД 13 ГОДИНА Муслимански агресори нису имали милости за дјецу, жене и непокретне старце, па попалили и све српске куће |

ПЈЕВАЈУЋИ ОПЕРЕТЕ ИШЛИ НА СТРИЈЕЉАЊЕ: Страдање културне елите, глумаца и новинара у поратном Београду |

ДОКУМЕНТА НЕ ЛАЖУ! СРБИ ЈЕДИНИ УСТАЛИ ПРОТИВ ФАШИЗМА А Хрвати и Муслимани били лојални… |

ИМАО ЈЕ ДОБАР РАЗЛОГ Зашто патријарх Павле никада није вјенчавао ни сахрањивао? |

САВЕЗНИЧКЕ БОМБЕ СРАВНИЛЕ НЕБРАЊЕНИ ГРАД СА ЗЕМЉОМ Комунистри све знали, одобрили и на крају заташкали |

ВЈЕРОВАЛИ ИЛИ НЕ: Остала је само једна једина круна неког српског владара данас у Србији |

ЗБОГ ЊЕНЕ ХУМАНОСТИ, МОЖДА ЈЕ ПРОГЛАСЕ ЗА СВЕТИЦУ! Знате ли ко је Јелена Савојска и зашто је тражила дворску даму из Србије? |

ИДЕМО ЛИ ЊИХОВИМ СТОПАМА? Стефан Немања и Стефан Првовенчани су стварали државу, а Свети Сава је испунио духовним и културним садржајима! |

Кошарац указао на важност гасификације Републике Српске и ФБиХ

04/04/2025

Замјеник предсједавајуће Савјета министара Сташа Кошарац истакао је данас у Бакуу важност гасификација Републике Српске и ФБиХ, као једном од примарних питања свих нивоа власти у БиХ.

 

 

– Наш приоритет је да обезбиједимо енергетску стабилност и безбједност, примјењујући најављене процесе декарбонизације – истакао је Кошарац на 11. министарском састанку Савјетодавног вијећа Јужног гасног коридора и Трећем министарском састанку Савјетодавног вијећа за зелену енергију, на министарској сесији у присуству предсједника Азербејџана Илхама Алијева.

Он је указао на опредјељење да се у БиХ обезбиједи више интерконекција природног гаса у Републици Српској и ФБиХ, како би овај енергент био доступан грађанима и привредним субјектима.

– Јасно сам нагласио да Република Српска од почекта заговара фер политику паралелног усвајања Источне нове интерконекције и Јужне интерконекције. Немамо ништа против Јужне интерконекције, али она мора бити третирана истовремено са Источном – истакао је Кошарац.

Он је додао да су обје интерконекције од стратешког значаја и имаће кључну улогу за дугорочну енергетску стабилност у Републици Српској и ФБиХ.

– Захвалан сам организаторима на позиву да учествујем на овом еминентном скупу, те сам искористио прилику да укажем на важност даљег унапређивања пријатељских веза са Азербејџаном – навео је Кошарац на Инстаграму.

Он је истакао да, захваљујући одговорним политикама предсједника Српске Милорада Додика и српског члана и предсједавајуће Предсједништва БиХ Жељке Цвијановић, који имају традиционалне пријатељске везе са предсједником Илхамом Алијевом и другим званичницима Азербејџана, укупни односи и сарадња иду узлазном линијом.

Министарском састанку Кошарац присуствује на позив азербејџанског министра енергетике.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести