НОВОСТИ

НАЈСМЈЕШНИЈА СРПСКА ПРЕЗИМЕНА: Анегдоте о поријеклу неких мање познатих породичних имена |

СРПСКИ ОБИЧАЈИ: Према традицији нашег гостопримства овако се правилно дочекују гости |

Свијет је био пред новим крвавим сукобом, ЈУГОСЛАВИЈА је одговорила силом и оборила амерички авион! Сукоб са Италијом трајао је до 1975! |

ХУМАНОСТ И ТРАГЕДИЈА РУКУ ПОДРУКУ: Нијемци запалили цијело село, али Дража није дао пилоте! |

МИСТЕРИЈА МАРСЕЉСКЕ ТРАГЕДИЈЕ: Версајској Европи било у интересу да склони југословенског суверена |

ОВА ФРЕСКА ПОСТОЈИ САМО У СРБИЈИ: Мач у Христовим рукама има важну симболику за српски народ |

ОВА СРПСКА ПЈЕСМА ЈЕ ПОСТАЛА НАЈСКУПЉА ЗБОГ САМО ДВИЈЕ РИЈЕЧИ: Један човјек је „ВРАТИО ИЗ МРТВИХ“, зна је ЦИЈЕЛИ РЕГИОН |

НА ВЕЛИКО ИЗНЕНАЂЕЊЕ ТУРАКА Из језера „изронила“ православна црква! |

ЦРКВА У КОЈОЈ ЈЕ БИО ЗАТОЧЕН СТЕФАН НЕМАЊА Молећи се своме заштитнику на чудесни начин бива ослобођен |

ВОЈВОДА БОЈОВИЋ ЈЕ ИМАО И ФРАНЦУСКИ ОРДЕН! Носио ковчег са посмртним остацима војводе Путника, али и вожда Kарађорђа |

Митрополит Фотије: Ми без Косова нисмо ми

27/09/2025

Његово високопреосвештенство митрополит зворничко-тузлански Фотије служио је данас свету архијерејску литургију у Манастиру Часног крста у Сувом Пољу код Бијељине, поводом славе светиње.

 

 

У бесједи вјерном народу, митролопил Фотије је истакао да је Воздвижење Часног крста оруђе побједе.

– Крст је до Христа био оруђе срама, а Господ безгрешан је изабрао да крстом побиједи смрт, васкрсао из мртвих и даровао свијету живот вјечни и зато данас славимо крст као знак силе и побједе живота – рекао је митрополит.

Према његовим ријечима, за Србе је крст распето Косово, док су Срби у ширем смислу крстоваскрсли народ.

– Ми без Косова нисмо ми. Косово је, како је наш блаженопочивши патријарх Иринеј говорио, наш Јерусалим и наша светиња. То нам је крст и ту смо распети – поручио је митрополит Фотије.

Митрополит Фотије је рекао да је данас распета и српска просвјета, да без наставе на факултетима, српска омладина сутра неће бити оспособљена да помогне свом народу у свакој области живота.

Манастирској слави је, заједно са бројним вјерницима Семберије и Подмајевице, присуствовао и начелник Угљевика Драган Гајић.

Он је истакао да манастир није само мјесто молитве и вјере, већ и живи симбол српског идентитета, културе и традиције.

Гајић је посебну захвалност упутио митрополиту Фотију на очинској бризи, мудрим ријечима и на томе што окупља народ око Цркве и вјере, чувајући духовно и национално јединство.

– Митрополит Фотије својим присуством и благословом даје посебну снагу и смисао оваквим окупљањима. Његове ријечи и поуке за нас су путоказ како да будемо истрајни у вјери и очувању наше Републике Српске – рекао је Гајић.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести