НОВОСТИ

КАКВИ СУ БОРЦИ БИЛИ ТИТО И САВА: Зорка (104) се присјећа борбе против окупатора, једну ствар је Маршал дозвољавао само њој! |

НАЈВЕЋА ИЗДАЈА У ИСТОРИЈИ: У Хрватској овај догађај ни послије 81 године не могу да забораве, ни опросте зликовцу Павелићу! |

ПИСАО О НЕВОЉАМА НАРОДА: Да се не заборави великан Радоје Домановић |

ЗЕКАН ЈЕ ЛЕГЕНДАРНИ КОЊ СРПСКЕ ВОЈСКЕ: Служио је у 2 рата, а акт о његовој демобилизацији чува се као ПОРОДИЧНО БЛАГО |

ПОРАЗ ЗБОГ СРПСКЕ НЕСЛОГЕ: Турци опљачкали и спалили српски манастир |

ОВДЈЕ СЕ ПИСАЛА ИСТОРИЈА СРБИЈЕ, А НИКО НЕ ЗНА КО ГА ЈЕ ПОДИГАО! Манастир настао је прије Немањића, а ово су ДОКАЗИ |

ПОСЛИЈЕ ТОЛИКО ГОДИНА ОТКРИВЕНО ЗАШТО ТИТО И ЈОВАНКА НИСУ ИМАЛИ ДЈЕЦЕ! Сазнање је ШОКАНТНО |

ТАЈНУ ПОСЉЕДЊИХ ОБРЕНОВИЋА ЧУВА ОВА ЗГРАДА У ЦЕНТРУ БЕОГРАДА: Бијела љепотица гдје су се састајали љубавници |

УСПОН СРБИЈЕ, ДИНАСТИЈА ВЛАСТИМИРОВИЋ И НАСТАНАК ПРВЕ ДРЖАВЕ: Историја Срба није почела са Немањићима |

КРАЉ ПЕТАР ПРВИ БИО ЈЕ НАЈОМИЉЕНИЈИ ВЛАДАР, А ЊЕГОВЕ ОПАСКЕ НА УСТАВ ИЗ 1888. КАО ДА СУ ПИСАНЕ ЗА ОВО ВРИЈЕМЕ |

Нешић: Забрињавајући позив српских повратника, долазим у село Кути

22/12/2024

Министар безбједности у Савјету министара Ненад Нешић рекао је да је примио забрињавајући апел српских повратника и осталих мјештана мостарског села Кути у вези са потенцијалном изградњом каменолома на њиховом посједу и најавио да ће их у наредним данима посјетити.

 

 

– Лично ћу у наредним данима обићи село Кути, разговарати са забринутим мјештанима и апеловати на локалне власти да разговарају и пронађу консензус са локалним становништом – написао је Нешић на мрежи Икс.

Као неко ко је у најтежем тренутку обишао Јабланицу и остале поплављене локалитете које су додатно разорени због тамошњег каменолома, Нешић је истакао да је дубоко забринут за безбједност мјештана.

Он је напоменуо да је ово питање ујединило мјештане српске, хрватске и бошњачке националности и доказало да је безбједност изнад сваке подјеле.

Српски повратници у Куте код Мостара данас су са комшијама Бошњацима и Хрватима протестовали да би још једном указали да им је потребна помоћ како би се зауставило отварање каменолома у овом селу и узурпација њихове земље, али и да би упозорили на маћехински однос власти према њима.

Истичу и да им је нарушена безбједност те су затражили да се у рјешавање њиховог проблема укључи и министар безбједности у Савјету министара Ненад Нешић.

 

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести