НОВОСТИ

ЕВО ШТА ЈЕ АРКАН РЕКАО О ХРВАТИМА НАКОН ТУЧЕ НА МАКСИМИРУ Фудбал је увијек био пуно више од игре… |

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЈЕДИНО ЗНАО ИСТИНУ „Кад дође вријеме он ће се сам појавити…“ |

ШТА ЈЕ РЕКАО ТИТОВ ЉЕКАР? Броз је само ово држао уз себе |

ШТА ВЕЖЕ МАЛО МЈЕСТО У СРБИЈИ И НАЦИСТИЧКУ ЊЕМАЧКУ? Које све благо крије Рудна глава? |

ДОБОЈСКИ КАЗАМАТ У БАРАКАМА ГДЈЕ СУ ЛИПСАЛИ ЗАРАЖЕНИ КОЊИ Аустроугарска формирала први концетрациони логор у модерној Европи искључиво за Србе |

НИЈЕМЦИ СУ ГА ИЗВЕЛИ НА СТРИЈЕЉАЊЕ, САМО ГА ЈЕ БОГ СПАСАО: Написао је најтужнију пјесму коју су КОМУНИСТИ забранили, а она је ОЖИВЈЕЛА |

ОТКРИВАМО: Комунисти возили помије и млијеко у возилу у ком је убијен краљ Александар! На крају је завршио на војном отпаду |

ЧАСТ ЈЕ ОДБРАЊЕНА: Ово је прича о судбини српских ратних барјака! |

ПРИНЦ МИХАИЛО ПЕТРОВИЋ ЊЕГОШ: Ништа није било праведније од уједињења 1918. |

ДЈЕДА МИЛОЈЕ ЈЕ ШПИЈУНИРАО ЧАК И ТИТА: Био је СУПЕРОБАВЈЕШТАЈАЦ, говорио 4 језика и сваком је могао да уђе у душу! |

„Неуставни памфлет наручен у најмање двије стране амбасаде у Сарајеву“

20/04/2023

Министар спољне трговине и економских односа у Савјету министара Сташа Кошарац оцијенио је да изјава о имовини, коју су потписала два бошњачка члана Предсједништва БиХ Денис Бећировић и Жељко Комшић, те предсједници пробошњачких странака из ФБиХ, представља један од најозбиљнијих и најопаснијих напада на Дејтонски мировни споразум и Устав БиХ, као и на уставни положај, имовину и надлежности Републике Српске.

 

 

„По тајмингу потписивања овог неуставног и пропагандног памфлета, увјерен сам да је цијели догађај наручен и спонзорисан у најмање двије стране амбасаде у Сарајеву. Те амбасаде желе по сваку цијену да дестабилизују ситуацију у Републици Српској како би покрили нове најављене интервенције Кристијана Шмита, које треба да елиминишу СДА из власти у ФБиХ. Какве год игре да играју, Република Српска и њени политички представници одлучно ће се супротставити и бориће се свим политичким и правним средствима против било каквог покушаја отимања имовине Републике Српске“, поручио је Кошарац, који је и члан Предсједништва СНСД-а.

Према његовим ријечима, странке из ФБиХ које учествују у власти у институцијама БиХ нису свјесне у какве их опасне игре увлаче Бећировић, Комшић и СДА.

„У изјави су преписани дијелови пропалог ДФ-овог амандмана на Устав БиХ, којим је Комшићева партија прије годину дана направила кардиналну грешку. Тим амандманом, којим су у Устав БиХ хтјели да запишу да је БиХ титулар и власник свих добара од општег интереса – земљишта, шума, вода, водотокова, језера, мора, рудних блага и других природних богатстава, Комшић и његови сљедбеници јавно су признали да такве одредбе не постоје у Уставу БиХ, у коме јасно пише да све надлежности које нису припале БиХ припадају ентитетима“, појаснио је Кошарац.

Он је упозорио и на то да ће изјава пробошњачких странака о имовини, која обилује неистинама, измишљотинама и погрешним тумачењем Устава БиХ, имати озбиљне посљедице по функционисање институција БиХ у наредном периоду.

„Република Српска и њени представници не могу и неће прећи преко оваквих политичких подвала које воде ка даљим пођелама и коначном распаду БиХ. Ако потписници оваквих изјава у нама из Републике Српске траже партнере за пођелу БиХ, нема проблема. Ту смо!“, поручио је Кошарац.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести