НОВОСТИ

ИМАО ЈЕ ДОБАР РАЗЛОГ Зашто патријарх Павле никада није вјенчавао ни сахрањивао? |

САВЕЗНИЧКЕ БОМБЕ СРАВНИЛЕ НЕБРАЊЕНИ ГРАД СА ЗЕМЉОМ Комунистри све знали, одобрили и на крају заташкали |

ВЈЕРОВАЛИ ИЛИ НЕ: Остала је само једна једина круна неког српског владара данас у Србији |

ЗБОГ ЊЕНЕ ХУМАНОСТИ, МОЖДА ЈЕ ПРОГЛАСЕ ЗА СВЕТИЦУ! Знате ли ко је Јелена Савојска и зашто је тражила дворску даму из Србије? |

ИДЕМО ЛИ ЊИХОВИМ СТОПАМА? Стефан Немања и Стефан Првовенчани су стварали државу, а Свети Сава је испунио духовним и културним садржајима! |

Тришић Бабић: Нови високи представник требало би да укине одлуке својих претходника |

Бањалука: Комшија, не троши толико воде, пријавићу те |

Потписани меморандуми са представницима америчких компанија |

Новац од поклоњења Појасу Пресвете Богородице Србима на Косову и Метохији |

Хрватска: Забрањена продаја алкохола и енергетских пића малољетницима |

Нинковић и Топић: СНСД није уцјењивао одборнике, Станивуковић изнио низ неистина, позивамо МУП да нађу кривца за лажну дојаву о бомби

25/01/2024

Градоначелник Бањалуке, Драшко Станивуковић, покушао је извршити притисак на дио одборника да присуствују нелегално заказаној сједници како би изгласали ребаланс. Међутим, од 18 одборника који су подржали наставак ванредне сједнице, троје их се није појавило, изјавио је предсједник Скупштине Града Бањалука, Љубо Нинковић, који није добио никакав позив за одржавање јутрошње сједнице.

 

 

 

„Дошао сам на своје радно мјесто, питао сам како ће изабрати предсједавајућег, како мислите кренути у све ово, а они су рекли да немају 16. одборника како би изгласали ребаланс. Нису имали потребну већину, па је Станивуковић видио да ће добити кривичну пријаву за сазивање незаконите сједнице која није у складу с пословником. Онда су се досјетили да неко дојави бомбу и да се сви разбјеже“, рекао је Нинковић новинарима, наглашавајући да је Станивуковић одмах на почетку доживио фијаско чим је схватио да немају потребну већину.

 

„Он наставља борбу да спаси своју кожу и кожу својих сарадника који су заједно с њим окривили мене и предсједника ГрО Владу Ђајића да смо ми кривци за лажну дојаву о бомби. Према свим тим људима ћемо поднијети кривичне пријаве“, додао је Нинковић. Поновио је да је актуелна администрација проневјерила 16 милиона.

 

„Ребаланс није законит и немогуће га је усвојити и примијенити. Ништа се не може ријешити буџетом из 2023. у 2024.“, додао је Нинковић, наглашавајући да је СНСД јединствен и да ниједан одборник јутрос није био у скупштинској сали, осим шефа Клуба одборника Драгослава Топића, којег је Нинковић лично позвао.

 

Топић је рекао да ће Станивуковић наставити скупљати већину до светог Трифуна.

„Дијелиће руже свим одборницима, можда чак и мушкарцима“, рекао је Топић, позивајући Министарство унутрашњих послова да пронађе кривца који је дојавио лажну бомбу у Градској управи.

 

„Нису имали довољно руку за доношење одлука. Ако је имао 16 руку, позивам га да сада настави сједницу. Ми нећемо правити проблеме. Бојим се да није било потребне већине да се тамо нешто усвоји. Како ћемо изаћи из ове ситуације показаће вријеме. Сједница је заказана за први фебруар и ми ћемо се одазвати као Клуб одборника и видјећемо на који начин ћемо донијети одлуку“, рекао је Топић.

 

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести