НОВОСТИ

ЕВО ШТА ЈЕ АРКАН РЕКАО О ХРВАТИМА НАКОН ТУЧЕ НА МАКСИМИРУ Фудбал је увијек био пуно више од игре… |

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЈЕДИНО ЗНАО ИСТИНУ „Кад дође вријеме он ће се сам појавити…“ |

ШТА ЈЕ РЕКАО ТИТОВ ЉЕКАР? Броз је само ово држао уз себе |

ШТА ВЕЖЕ МАЛО МЈЕСТО У СРБИЈИ И НАЦИСТИЧКУ ЊЕМАЧКУ? Које све благо крије Рудна глава? |

ДОБОЈСКИ КАЗАМАТ У БАРАКАМА ГДЈЕ СУ ЛИПСАЛИ ЗАРАЖЕНИ КОЊИ Аустроугарска формирала први концетрациони логор у модерној Европи искључиво за Србе |

НИЈЕМЦИ СУ ГА ИЗВЕЛИ НА СТРИЈЕЉАЊЕ, САМО ГА ЈЕ БОГ СПАСАО: Написао је најтужнију пјесму коју су КОМУНИСТИ забранили, а она је ОЖИВЈЕЛА |

ОТКРИВАМО: Комунисти возили помије и млијеко у возилу у ком је убијен краљ Александар! На крају је завршио на војном отпаду |

ЧАСТ ЈЕ ОДБРАЊЕНА: Ово је прича о судбини српских ратних барјака! |

ПРИНЦ МИХАИЛО ПЕТРОВИЋ ЊЕГОШ: Ништа није било праведније од уједињења 1918. |

ДЈЕДА МИЛОЈЕ ЈЕ ШПИЈУНИРАО ЧАК И ТИТА: Био је СУПЕРОБАВЈЕШТАЈАЦ, говорио 4 језика и сваком је могао да уђе у душу! |

Додик: Иванић и Шаровић трче трку СДА, не желе изворни Дејтон

22/10/2021

Лидер СНСД-а Милорад Додик изјавио је Срни да реакције опозиционара у Републици Српској на најављено враћање надлежности Српској показују да ни СДС ни ПДП не желе да се у БиХ поштује изворни Дејтон.

 

Милорад Додик

 

– Из личног комформизма, али и као дио погона за застрашивање Срба и Републике Српске и Младен Иванић и Мирко Шаровић се понашају као политички аналитичари који грађанима Републике Српске преносе бошњачке и ставове међународне заједнице, али никако да чујемо ставове СДС-а и ПДП-а о томе хоћемо ли дозволити да нам отму све надлежности, да нам отму и шуме и пољопривредно земљиште и воде, и химну и заставу и ваздух. Ако нећемо то дозволити, онда нека изнесу став својих партија како ћемо се борити за своја Уставом гарантована права – нагласио је Додик.

Упитан да прокоментарише ставове које износе Иванић и Шаровић у вези са враћањем надлежности Српској, предсједник СНСД-а је оцијенио да се, нажалост, рјечник и аргументација и код Иванића и код Шаровића не разликују од аргументације СДА, па је јасно и чију трку трче два ветерана политике у Републици Српској.

– Република Српска не тражи ништа што јој не припада по Уставу, не спори ништа што припада БиХ по Уставу, и за своја права бориће се искључиво политичким и правним средствима. Све оне који нам ових дана поручују да немамо право да на такав начин изађемо из неуставних аранжмана јер то није по праву, питамо јесу ли нам ‘по праву’ отимали надлежности и ако јесу нека нам кажу по ком правном документу су се руководили – нагласио је Додик.

Када је ријеч о онима из опозицији који говоре о санкцијама политичарима, али и другим лицима у Републици Српској и о њима говоре као да учествују у креирању спискова, Додик је поручио да не потцјењују народ у Републици Српској, а ни стару Библијску изреку – „нема ништа тајно што неће бити јавно“!

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести