НОВОСТИ

ЕВО ШТА ЈЕ АРКАН РЕКАО О ХРВАТИМА НАКОН ТУЧЕ НА МАКСИМИРУ Фудбал је увијек био пуно више од игре… |

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЈЕДИНО ЗНАО ИСТИНУ „Кад дође вријеме он ће се сам појавити…“ |

ШТА ЈЕ РЕКАО ТИТОВ ЉЕКАР? Броз је само ово држао уз себе |

ШТА ВЕЖЕ МАЛО МЈЕСТО У СРБИЈИ И НАЦИСТИЧКУ ЊЕМАЧКУ? Које све благо крије Рудна глава? |

ДОБОЈСКИ КАЗАМАТ У БАРАКАМА ГДЈЕ СУ ЛИПСАЛИ ЗАРАЖЕНИ КОЊИ Аустроугарска формирала први концетрациони логор у модерној Европи искључиво за Србе |

НИЈЕМЦИ СУ ГА ИЗВЕЛИ НА СТРИЈЕЉАЊЕ, САМО ГА ЈЕ БОГ СПАСАО: Написао је најтужнију пјесму коју су КОМУНИСТИ забранили, а она је ОЖИВЈЕЛА |

ОТКРИВАМО: Комунисти возили помије и млијеко у возилу у ком је убијен краљ Александар! На крају је завршио на војном отпаду |

ЧАСТ ЈЕ ОДБРАЊЕНА: Ово је прича о судбини српских ратних барјака! |

ПРИНЦ МИХАИЛО ПЕТРОВИЋ ЊЕГОШ: Ништа није било праведније од уједињења 1918. |

ДЈЕДА МИЛОЈЕ ЈЕ ШПИЈУНИРАО ЧАК И ТИТА: Био је СУПЕРОБАВЈЕШТАЈАЦ, говорио 4 језика и сваком је могао да уђе у душу! |

Петровић: Не може се више ћутати на наметања Уставног суда БиХ

09/10/2021

Генерални секретар СНСД-а Лука Петровић изјавио је да Уставни суд БиХ користи боњачка популација да буду наметнуте надлежности БиХ и истакао да се кренуло у општи напад на Републику Српску на шта се не може ћутати.

 

 

Лука Петровић

Он је нагласио да су договорене активности у смислу чувања Републике Српске кроз институције, првенствено Народну скупштину Републике Српске.

– Свакако да ће бити позвани сви политички актери у Републици Српској и ми морамо припремити правну заштиту Републике Српске, али у дејтонској БиХ. Ми мислимо да је то могуће. Експертски тимови су нам то и предочили, тако да се у наредним мјесецима могу очекивати активности, не само политичара, већ и народа. Морамо да разумијемо да смо у великој опасности ако не реагујемо – рекао је Петровић.

Он је истакао да Уставни суд БиХ доносио одлуке да малтене ни земљиште, ни воде, ни шуме не припадају Републици Српској.

– То значи да ћемо по дозволе морати ићи у Сарајево, а то значи да нам Уставни суд БиХ врши наметање надлежности БиХ. Не можемо ћутати! Тако ће нам забранити много тога још, а то значи имаћемо љуштуру која се зове Република Српска – рекао је Петровић за требињску „Херцег телевизију“.

Петровић је напоменуо да су процјене стручњака да се на овакав начин девастира Република Српска и истакао да се на то мора реаговати.

– Сматрамо да је правичан потез да се вратимо на дејтонски оквир и да имамо самосталну Републику Српску у дејтонској БиХ – оцијенио је Петровић.

Он је објаснио да те девастација значи омаловажавање Народне скупштине Републике Српске, Владе Српске, других институција, комисија за концесије, регулаторне комисије, судова Српске.

– Та девастација значи, не само оспоравање, него и заустављање инвестиција јер имају 100 питања на органима БиХ, који желе да узму надлежности Републике Српске на свој ниво. То значи да бисмо се звали Република Српска, а не бисмо имали те надлежности – рекао је Петровић.

Он каже да је очигледно да је Уставни суд БиХ инструмент који посљедњих мјесеци користи бошњачка популација, те да све што не може да прође на другим органима, може преко ове судске инстанце.

– Уставни суд на било чију апелацију може да реагује и да каже – `Ето, није више ваше`. Зато мислим да је посљедњи тренутак да дамо одговор. Мислимо да су зачуђујући ови посљедњи потези око шума, земљишта, војне имовине и концесија, првенствено на Горњу Дрину. Ми не можемо да ћутимо и мислимо да ће бити великих реакција из Републике Српске. За сада су политичке, а онда морају бити законодавне – рекао је Петровић.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести