15/09/2021
Он наводи да тврдња чланова Предсједништва БиХ Шефика Џаферовић и Жељка Комшића да је „Србија потписница Дејтонског споразума као агресорска страна“ егзотична и да приличи њиховом политичком неталенту и политичкој неоговорности.
– Навешћу примјер да су генерације Лукића, дакле моје фамилије, рођене у СР БиХ, и да ми сигурно нисмо извршили агресију сами на себе – рекао је Лукић за „Спутњик“.
Лукић указује да у Дејтонском мировном споразуму нема ниједног слова о томе ко је био агресор, а ко је нападнута страна, него се наводи само начин на који се грађански рат завршава и начин на који БиХ улази у мирну фазу свог даљег развоја.
Дејтонски мировни споразум је, додаје он, пошао од чињенице да су постојале три зараћене стране у бившој Социјалистичкој републици БиХ и да оне између себе треба да закључе мир.
– Прије тога су успјели да помире муслимане и Хрвате и у Вашингтону, споразумом између њих, створили Федерацију БиХ /ФБиХ/ која је била преговарач у закључивању анекса мировног споразума у Дејтону – рекао је Лукић и додао да је један од учесника у закључивању овог мировног споразума била и Република Српска.
– Није Србија имала било кога са ове стране Дрине од својих формација, а ако су Комшић и Џаферовић мислили да ће Срби да клекну пред њима и да их моле да са њима живе и да их поштеде онда су се преварили – каже Лукић.
Он је констатовао да су се Срби борили за своје голе животе, за своје индивидуално људско достојанство и национално и људско достојанство и да као народ опстану на политичкој сцени БиХ.
Поводом хапшења Едина Врања у Србију због ратних злочина, Комшић и Џаферовић је навели да је „циљ српских власти да ревидирањем истине о рату у БиХ изједначе зараћене страна када је ријеч о почињеним злочинима“, као и да је „Србија потписала Дејтонски споразум као агресорска страна“.
21/12/2024