НОВОСТИ

ЕВО ШТА ЈЕ АРКАН РЕКАО О ХРВАТИМА НАКОН ТУЧЕ НА МАКСИМИРУ Фудбал је увијек био пуно више од игре… |

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЈЕДИНО ЗНАО ИСТИНУ „Кад дође вријеме он ће се сам појавити…“ |

ШТА ЈЕ РЕКАО ТИТОВ ЉЕКАР? Броз је само ово држао уз себе |

ШТА ВЕЖЕ МАЛО МЈЕСТО У СРБИЈИ И НАЦИСТИЧКУ ЊЕМАЧКУ? Које све благо крије Рудна глава? |

ДОБОЈСКИ КАЗАМАТ У БАРАКАМА ГДЈЕ СУ ЛИПСАЛИ ЗАРАЖЕНИ КОЊИ Аустроугарска формирала први концетрациони логор у модерној Европи искључиво за Србе |

НИЈЕМЦИ СУ ГА ИЗВЕЛИ НА СТРИЈЕЉАЊЕ, САМО ГА ЈЕ БОГ СПАСАО: Написао је најтужнију пјесму коју су КОМУНИСТИ забранили, а она је ОЖИВЈЕЛА |

ОТКРИВАМО: Комунисти возили помије и млијеко у возилу у ком је убијен краљ Александар! На крају је завршио на војном отпаду |

ЧАСТ ЈЕ ОДБРАЊЕНА: Ово је прича о судбини српских ратних барјака! |

ПРИНЦ МИХАИЛО ПЕТРОВИЋ ЊЕГОШ: Ништа није било праведније од уједињења 1918. |

ДЈЕДА МИЛОЈЕ ЈЕ ШПИЈУНИРАО ЧАК И ТИТА: Био је СУПЕРОБАВЈЕШТАЈАЦ, говорио 4 језика и сваком је могао да уђе у душу! |

Американци поново оптужују без доказа и „брину“ о новцу грађана Српске

24/07/2024

Америчка Амбасада у БиХ наставља са покушајима да понизи Републику Српску, успијевајући једино да понизи себе износећи неосноване тврдње које нису поткријепљене апсолутно никаквим доказима.

 

 

Поново су Американци дозволили  себи да коментаришу унутрашња питања, финансије и буџет земље у којој су практично гост.

И, поново, износе неосноване тврдње, овај пут у видео снимку са некаквим натписима у којима се питају „гдје је новац“.

Спомињу некакве „непровидне трансакције“ и фирме којима су они увели санкције и чије раднике покушавају да оставе без посла, вршећи притиске на банке да тим фирмама угасе рачуне што би довело до тога да ти радници не могу да приме плату.

Наравно, у тим натписима из њиховог видео снимку само се износе оптужбе, али доказа нема нигдје.

Логично је питање, да ли овим причама Американци само желе да скрену пажњу са својих проблема којих је и превише, посебно оних финансијских. Наиме, САД дугују скоро 35 хиљада милијарди долара, али њих нико не пита гдје позајмљују тај новац, како планирају да га врате и гдје он уопште одлази, осим у финансирање распламсавања криза широм свијета. Ако уопште планирају да га икада врате?

Ово је други пут у неколико дана да се америчка Амбасада бави финансијама Републике Српске, а већ је министар финансија Зора Видовић одговорила на који начин су управо Американци узрок бројних проблема у БиХ.

„Република Српска може добити врло повољна средства вани. Имамо дио средстава, али америчка Амбасада блокира да донесемо та средства у Српску“, навела је Видовићева.

Она наглашава да то што ради Америка штети грађанима.

„Тај новац би био искориштен за инфраструктурне пројекте, као и за повећање плата“, навела је Видовићева и тако раскринкала лажну добронамјерност америчке Амбасаде.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести