НОВОСТИ

Фреску Плавог анђела чија надземаљска љепота засењује све, опјевао је Бранко Миљковић |

Постоје ли заиста чини и уроци: Текст једног свештеника разјашњава да ли у њих треба вјеровати и који је став православне цркве |

МОЖДА СУ ПУНИ ЗЛАТА: У лагумима испод овог града налази се благо проклете Јерине? |

ЈОВАН ДУЧИЋ О РОДОЉУБЉУ И ПРАВДИ: Неправда раздваја људе |

ОВАКО ЈЕ ВОЛИО БРАНКО ЋОПИЋ: 19 година забрањене љубави стало је у 56 писама, неколико разгледница и кратких сусрета |

ЈЕДИНА САЧУВАНА – КРУНА КРАЉА ПЕТРА ПРВОГ: Тајна је у топу од ког је изливена |

„КАД САМ ОБЈАВИО ДОКУМЕНТЕ ОЗНЕ ЗАБРАНИЛИ СУ МИ ПРИСТУП У АРХИВ!“ Важан податак о Дражи Михајловићу се и даље скрива! |

КРВАВИ ВАЗДУШНИ РАТ НАД ЗАПАДНОМ СЛАВОНИЈОМ У ПЛАНСКОМ ПРОТЕРИВАЊУ СРБА: „Бљесак“ је масовни прогон српских цивила |

НИСУ ЈЕ СЛОМИЛА НИ 3 ДАНА ЈЕЗИВОГ МУЧЕЊА: Била је дијете кад су је објесили, а њене посљедње ријечи биле су ШАМАР НАЦИСТИМА |

КАД „МАЛА“ СРБИЈА УЗВРАТИ УДАРАЦ Зашто је Степа Степановић кренуо на своју руку, а умјесто казне, постао војвода? |

Додик: Спремни смо за тај „дан Д“ о којем Шмит прича; Ако наставе с растурањем Дејтона добиће самосталну Српску

16/01/2024

Одлуку о свим процесима и даљим кретањима БиХ могу донијети само изабрани представници народа, који за тако нешто имају легитимитет, рекао је предсједник Републике Српске Милорад Додик.

 

 

– Проблем који имамо и који траје још од конституисања власти је тај што политички муслимани немају капацитет за самостално доношење одлука и било какве преговоре. Њихова подређеност странцима који су их поставили води томе да се договори не поштују и да озбиљно сумњамо у њихову одлучност да БиХ иде напријед – истакао је Додик на Иксу.

Истиче да је њихова опредијељеност ка европском путу до сада била на нивоу излизаних фраза, готово истих оних које слушамо и у ЕУ како нас „желе“.

– Исто тако и ове сарајевске странке желе у ЕУ, а на дјелима нас воде све даље од тог пута. Толико далеко да неки неименовани странац прича како је састанак политичких лидера, који би требало да буде нормалан ток за договоре и рјешавање свих питања – „дан Д“ – рекао је Додик.

Додик је поручио да ће бити „дан Д“ ако се неко усуди да пређе границе и реализује сценарио по коме се отвара простор да он нешто наметне.

Навео је да је Република Српска  у свим својим ранијим акцијама дала јасан одговoр.

– Спремни смо за тај „дан Д“ о коме Шмит прича. Наше намјере су јасне – желимо да сачувамо дејтонску БиХ и Устав БиХ. Ако наставе с растурањем Дејтона, добиће самосталну Републику Српску и распалу нефункционалну Федерацију. То је наш одговор свима који пријете нападима на Српску – навео је Додик.

Навео је да Српска користи сва правна и политичка средства.

– Користимо сва правна и политичка средства и користићемо их и даље. Нећемо дозволити да Американци и Британци суспендују и право и правду. Свако ко сумња у наше ријечи, нека поново прочита Дејтонски споразум, Устав БиХ, али и повељу УН-а. Наша права и могућности које нам стоје на располагању су конципирани на праву и спремни смо да их користимо – закључио је Додик.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести