НОВОСТИ

ЕВО ШТА ЈЕ АРКАН РЕКАО О ХРВАТИМА НАКОН ТУЧЕ НА МАКСИМИРУ Фудбал је увијек био пуно више од игре… |

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЈЕДИНО ЗНАО ИСТИНУ „Кад дође вријеме он ће се сам појавити…“ |

ШТА ЈЕ РЕКАО ТИТОВ ЉЕКАР? Броз је само ово држао уз себе |

ШТА ВЕЖЕ МАЛО МЈЕСТО У СРБИЈИ И НАЦИСТИЧКУ ЊЕМАЧКУ? Које све благо крије Рудна глава? |

ДОБОЈСКИ КАЗАМАТ У БАРАКАМА ГДЈЕ СУ ЛИПСАЛИ ЗАРАЖЕНИ КОЊИ Аустроугарска формирала први концетрациони логор у модерној Европи искључиво за Србе |

НИЈЕМЦИ СУ ГА ИЗВЕЛИ НА СТРИЈЕЉАЊЕ, САМО ГА ЈЕ БОГ СПАСАО: Написао је најтужнију пјесму коју су КОМУНИСТИ забранили, а она је ОЖИВЈЕЛА |

ОТКРИВАМО: Комунисти возили помије и млијеко у возилу у ком је убијен краљ Александар! На крају је завршио на војном отпаду |

ЧАСТ ЈЕ ОДБРАЊЕНА: Ово је прича о судбини српских ратних барјака! |

ПРИНЦ МИХАИЛО ПЕТРОВИЋ ЊЕГОШ: Ништа није било праведније од уједињења 1918. |

ДЈЕДА МИЛОЈЕ ЈЕ ШПИЈУНИРАО ЧАК И ТИТА: Био је СУПЕРОБАВЈЕШТАЈАЦ, говорио 4 језика и сваком је могао да уђе у душу! |

Додик: Све што у цивилизованом друштву нико не смије ни да помисли, у БиХ се догађа и сви ћуте

28/11/2024

Све што у цивилизованом друштву нико не смије ни да помисли (јер би га смјестили у одређену установу), у БиХ се догађа и сви ћуте. Ћуте политичари у Федерацији, ћути ЕУ, рекао је предсједник Републике Српске Милорад Додик.

 

 

Истакао је да само у БиХ странац, појединац, суспендује Устав на 24 сата и то се сматра нормалним.

– Није и не може бити нормално и прихватљиво. Само у БиХ странац, појединац, суспендује парламент, отме његове надлежности и сви ћуте и то сматрају нормалним. Ни то није нормално и прихватљиво. Сада тај исти странац, појединац, наметањем одлуке о финансирању установа културе, не само да крши Устав, већ негира и одлуке судова. И опет ћутање – навео је Додик у објави на Иксу.

Подсјетуио је да је пресудом из 2009. године Уставни суд Федерације БиХ прецизно рекао да су култура и образовање у надлежности кантона у случају Федерације БиХ.

– У случају Републике Српске, то је у надлежности ентитета – истакао је Додик.

Истакао је да је Суд БиХ у управном спору 2015. године потврдио да Министарство цивилних послова у Савјету министара не може одлучивати о тим стварима.

– И сви ово знају и сви ћуте на покушаје наметања. Несхватљиво је да се ћути на захтјев странца да чланови Савјета министара почине кривично дjело. Ако кантони и Влада Федерације имају министарства културе, чиме се баве ако не радом културних институција на простору свог дjеловања? Фестивалом у Кану, додjелом Оскара, Бијеналом у Венецији? Чиме, а ко не њима? – упитао је Додик.

Упитао је и хоће ли коначно било ко из Сарајева устати и рећи дjеловање Шмита је разарајуће за БиХ.

– Или ће се понашати у стилу „село гори, а баба се чешља“. Док БиХ у коју се куну рашивају по свим шавовима, у Сарајеву се баве прославом непостојећег празника. И не радимо то ни Република Српска ни ја, како покушавају гласно да представе, већ појединац, странац, коме ни ријеч не смију рећи. Почињем да вјерујем да би ћутали и да Шмит каже да је Земља равна плоча и да треба осудити све наставнике који дjецу уче закону гравитације. Ово све постаје више него дегутантно – закључио је Додик.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести