НОВОСТИ

Фреску Плавог анђела чија надземаљска љепота засењује све, опјевао је Бранко Миљковић |

Постоје ли заиста чини и уроци: Текст једног свештеника разјашњава да ли у њих треба вјеровати и који је став православне цркве |

МОЖДА СУ ПУНИ ЗЛАТА: У лагумима испод овог града налази се благо проклете Јерине? |

ЈОВАН ДУЧИЋ О РОДОЉУБЉУ И ПРАВДИ: Неправда раздваја људе |

ОВАКО ЈЕ ВОЛИО БРАНКО ЋОПИЋ: 19 година забрањене љубави стало је у 56 писама, неколико разгледница и кратких сусрета |

ЈЕДИНА САЧУВАНА – КРУНА КРАЉА ПЕТРА ПРВОГ: Тајна је у топу од ког је изливена |

„КАД САМ ОБЈАВИО ДОКУМЕНТЕ ОЗНЕ ЗАБРАНИЛИ СУ МИ ПРИСТУП У АРХИВ!“ Важан податак о Дражи Михајловићу се и даље скрива! |

КРВАВИ ВАЗДУШНИ РАТ НАД ЗАПАДНОМ СЛАВОНИЈОМ У ПЛАНСКОМ ПРОТЕРИВАЊУ СРБА: „Бљесак“ је масовни прогон српских цивила |

НИСУ ЈЕ СЛОМИЛА НИ 3 ДАНА ЈЕЗИВОГ МУЧЕЊА: Била је дијете кад су је објесили, а њене посљедње ријечи биле су ШАМАР НАЦИСТИМА |

КАД „МАЛА“ СРБИЈА УЗВРАТИ УДАРАЦ Зашто је Степа Степановић кренуо на своју руку, а умјесто казне, постао војвода? |

Додик: Све што у цивилизованом друштву нико не смије ни да помисли, у БиХ се догађа и сви ћуте

28/11/2024

Све што у цивилизованом друштву нико не смије ни да помисли (јер би га смјестили у одређену установу), у БиХ се догађа и сви ћуте. Ћуте политичари у Федерацији, ћути ЕУ, рекао је предсједник Републике Српске Милорад Додик.

 

 

Истакао је да само у БиХ странац, појединац, суспендује Устав на 24 сата и то се сматра нормалним.

– Није и не може бити нормално и прихватљиво. Само у БиХ странац, појединац, суспендује парламент, отме његове надлежности и сви ћуте и то сматрају нормалним. Ни то није нормално и прихватљиво. Сада тај исти странац, појединац, наметањем одлуке о финансирању установа културе, не само да крши Устав, већ негира и одлуке судова. И опет ћутање – навео је Додик у објави на Иксу.

Подсјетуио је да је пресудом из 2009. године Уставни суд Федерације БиХ прецизно рекао да су култура и образовање у надлежности кантона у случају Федерације БиХ.

– У случају Републике Српске, то је у надлежности ентитета – истакао је Додик.

Истакао је да је Суд БиХ у управном спору 2015. године потврдио да Министарство цивилних послова у Савјету министара не може одлучивати о тим стварима.

– И сви ово знају и сви ћуте на покушаје наметања. Несхватљиво је да се ћути на захтјев странца да чланови Савјета министара почине кривично дjело. Ако кантони и Влада Федерације имају министарства културе, чиме се баве ако не радом културних институција на простору свог дjеловања? Фестивалом у Кану, додjелом Оскара, Бијеналом у Венецији? Чиме, а ко не њима? – упитао је Додик.

Упитао је и хоће ли коначно било ко из Сарајева устати и рећи дjеловање Шмита је разарајуће за БиХ.

– Или ће се понашати у стилу „село гори, а баба се чешља“. Док БиХ у коју се куну рашивају по свим шавовима, у Сарајеву се баве прославом непостојећег празника. И не радимо то ни Република Српска ни ја, како покушавају гласно да представе, већ појединац, странац, коме ни ријеч не смију рећи. Почињем да вјерујем да би ћутали и да Шмит каже да је Земља равна плоча и да треба осудити све наставнике који дjецу уче закону гравитације. Ово све постаје више него дегутантно – закључио је Додик.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести