НОВОСТИ

МИСТЕРИЈА НА ТРГУ РЕПУБЛИКЕ: Мјесто невиђење патње Срба |

БИВША МИСИЦА ЖРТВОВАЛА СВОЈ ЖИВОТ ЗА СРБИЈУ: Ово је Љиљана, заборављена СРПСKА ХЕРОИНА |

КО СУ МАКЕДОНЦИ РОЂЕНИ У ДРЕЗДЕНУ? Kако је Титова Југославија постала полигон за стварање нових народа |

ТАЈНA ПАРОЛЕ “БОЉЕ РАТ НЕГО ПАКТ”: Демонстрације у Београду помогла је енглеска пропаганда, а ево како су ОПИСАЛИ СРБЕ |

СРПKИЊА НАПИСАЛА ДРЖАВНУ ХИМНУ АУСТРИЈЕ! Постојале су поштанске маркице са њеним ликом |

ЕВО ШТА ЈЕ АРКАН РЕКАО О ХРВАТИМА НАКОН ТУЧЕ НА МАКСИМИРУ Фудбал је увијек био пуно више од игре… |

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЈЕДИНО ЗНАО ИСТИНУ „Кад дође вријеме он ће се сам појавити…“ |

ШТА ЈЕ РЕКАО ТИТОВ ЉЕКАР? Броз је само ово држао уз себе |

ШТА ВЕЖЕ МАЛО МЈЕСТО У СРБИЈИ И НАЦИСТИЧКУ ЊЕМАЧКУ? Које све благо крије Рудна глава? |

ДОБОЈСКИ КАЗАМАТ У БАРАКАМА ГДЈЕ СУ ЛИПСАЛИ ЗАРАЖЕНИ КОЊИ Аустроугарска формирала први концетрациони логор у модерној Европи искључиво за Србе |

Кошарац: Или уставна БиХ или је неће бити

12/02/2024

БиХ има проблем функционисања, јер јој се намећу рјешења која немају уставну основу и нису заједнички усаглашена. Суштински, ово је земља ограниченог и врло упитног суверенитета, истакао је данас замјеник предсједавјаућег у Савјету министара Сташа Кошарац.

Кошарац је истакао да је то за Републику Српску неприхватљиво.

 

– Напросто, нашу будућност не видимо у неуставној земљи, прецизније колонији, у којој су узурпатор /Кристијан/ Шмит и амерички амбасадор /Мајкл/ Марфи творци правила којима сви људи треба да се беспоговорно покоре – навео је он.

 

Кошарац је нагласио да је Српска увијек за унутрашњи политички дијалог и консензус домаћих легитимно изабраних представника.

 

– Наш глас дајемо за уставна и демократска, а никако октроисана рјешења! То је реалност, коју што прије треба да схвате политичке структуре из Сарајева, као и њихови западни ментори. Свијест о реалности мора бити доминантна, насупрот сновима о унитаризацији земље. Остаће недосањани – поручио је Кошарац.

 

Он је нагласио да ће БиХ или бити уставна и дејтонска или је неће бити.

 

Кошарац сматра да је опасна и крајње неодржива „логика“ западних амбасада да усаглашене заједничке одлуке домаћих легитимно избраних политичких званичника не доживљавају као договор, него као побуну против власти странаца у БиХ.

 

Поручио је да Српска на то никада неће пристати и да је сваким наметнутим рјешењем све даље од БиХ.

 

– Ако истински желе добро овој земљи, странцима би било најбоље да БиХ оставе на миру. О њеној судбини морају одлучивати народи који у живе. Једини могући модел је договор два ентитета и три конститутивна народа – поручио је Кошарац.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести