НОВОСТИ

МИСТЕРИЈА НА ТРГУ РЕПУБЛИКЕ: Мјесто невиђење патње Срба |

БИВША МИСИЦА ЖРТВОВАЛА СВОЈ ЖИВОТ ЗА СРБИЈУ: Ово је Љиљана, заборављена СРПСKА ХЕРОИНА |

КО СУ МАКЕДОНЦИ РОЂЕНИ У ДРЕЗДЕНУ? Kако је Титова Југославија постала полигон за стварање нових народа |

ТАЈНA ПАРОЛЕ “БОЉЕ РАТ НЕГО ПАКТ”: Демонстрације у Београду помогла је енглеска пропаганда, а ево како су ОПИСАЛИ СРБЕ |

СРПKИЊА НАПИСАЛА ДРЖАВНУ ХИМНУ АУСТРИЈЕ! Постојале су поштанске маркице са њеним ликом |

ЕВО ШТА ЈЕ АРКАН РЕКАО О ХРВАТИМА НАКОН ТУЧЕ НА МАКСИМИРУ Фудбал је увијек био пуно више од игре… |

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЈЕДИНО ЗНАО ИСТИНУ „Кад дође вријеме он ће се сам појавити…“ |

ШТА ЈЕ РЕКАО ТИТОВ ЉЕКАР? Броз је само ово држао уз себе |

ШТА ВЕЖЕ МАЛО МЈЕСТО У СРБИЈИ И НАЦИСТИЧКУ ЊЕМАЧКУ? Које све благо крије Рудна глава? |

ДОБОЈСКИ КАЗАМАТ У БАРАКАМА ГДЈЕ СУ ЛИПСАЛИ ЗАРАЖЕНИ КОЊИ Аустроугарска формирала први концетрациони логор у модерној Европи искључиво за Србе |

Кошарац: Још једна побједа Додика!

17/01/2024

Замјеник предсједавајуће Савјета министара Сташа Кошарац истакао је да је предсједник Републике Српске Милорад Додик данас поново показао како се у Сарајеву брани Република Српска, њена уставна позиција и интегритет институција Српске.

 

 

Данас су у неуставном Суду БиХ пале све маске и показала се суштина – једини циљ овог политички диригованог процеса, односно прогона је уклањање Додика са политичке сцене у БиХ. Јер како другачије објаснити раздвајање поступка против Додика и вршиоца дужности директора „Службеног гласника“ Милоша Лукића?!

Зашто им се толико жури? У паници од несавјесног дјеловања на силу убрзавају, а сада и раздвајају процес. Морају положити рачуне Шмиту, Марфију и другим менторима из појединих западних амбасада, који су истински налогодавци ове бруке и срамоте која се дешава пред Судом БиХ. Нисмо политички наивни и разумијемо шта су крајње намјере дијела међународне заједнице, при чему су судије и тужиоци само марионете у њиховим рукама – нагласио је Кошарац.

Он је оцијенио да је симптоматично и сасвим забрињавајуће да политички лидери бошњачког народа ћуте на евидентно урушавање ионако урушеног суверенитета БиХ и упитао да ли су свјесни да суверенитет БиХ, у који се свакодневно куну, нестаје пред њиховим очима и да ова земља незаустављиво клизи у понор са несагледивим посљедицама?

Кошарац је навео да се одлуком нелегитимног Кристијана Шмита, који је БиХ претворио у колонију, суди предсједнику Републике Српске, који је у потпуности поштовао Устав Српске и Устав БиХ, најављује се наметање измјена изборног законодавства, окомили су се на имовину Републике Српске…

– То је црвена линија испод које Српска неће ићи! Даље руке од нас! Пустите да о својој судбини одлучујемо сами, што је наше основно право. Јасно смо рекли да смо за уставну БиХ јер је сваки други модел немогућ и неприхватљив. Било би потпуно логично да се партнери из ФБиХ врате на уставне основе и да престану да буду марионете запада – објавио је Кошарац на друштвеној мрежи Инстаграм.

Он је навео да су рјешења у унутрашњем договору два ентитета и три конститутивна народа, без било које врсте међународног интервенционизма, који је у правилу на штету Републике Српске.

– Ако то не желите, Република Српска зна свој пут. Уосталом, свако ново рочиште предсједнику Додику значи мање БиХ, а више Републике Српске – констатовао је Кошарац.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести