НОВОСТИ

НАЈСМЈЕШНИЈА СРПСКА ПРЕЗИМЕНА: Анегдоте о поријеклу неких мање познатих породичних имена |

СРПСКИ ОБИЧАЈИ: Према традицији нашег гостопримства овако се правилно дочекују гости |

Свијет је био пред новим крвавим сукобом, ЈУГОСЛАВИЈА је одговорила силом и оборила амерички авион! Сукоб са Италијом трајао је до 1975! |

ХУМАНОСТ И ТРАГЕДИЈА РУКУ ПОДРУКУ: Нијемци запалили цијело село, али Дража није дао пилоте! |

МИСТЕРИЈА МАРСЕЉСКЕ ТРАГЕДИЈЕ: Версајској Европи било у интересу да склони југословенског суверена |

ОВА ФРЕСКА ПОСТОЈИ САМО У СРБИЈИ: Мач у Христовим рукама има важну симболику за српски народ |

ОВА СРПСКА ПЈЕСМА ЈЕ ПОСТАЛА НАЈСКУПЉА ЗБОГ САМО ДВИЈЕ РИЈЕЧИ: Један човјек је „ВРАТИО ИЗ МРТВИХ“, зна је ЦИЈЕЛИ РЕГИОН |

НА ВЕЛИКО ИЗНЕНАЂЕЊЕ ТУРАКА Из језера „изронила“ православна црква! |

ЦРКВА У КОЈОЈ ЈЕ БИО ЗАТОЧЕН СТЕФАН НЕМАЊА Молећи се своме заштитнику на чудесни начин бива ослобођен |

ВОЈВОДА БОЈОВИЋ ЈЕ ИМАО И ФРАНЦУСКИ ОРДЕН! Носио ковчег са посмртним остацима војводе Путника, али и вожда Kарађорђа |

Павловић: Могућ наставак притисака, али руководство Српске је показало да нема попуштања

28/07/2024

Американцима ће се вратити као бумеранг то што сада покушавају да ураде на силу, па и економски да угуше Републику Српску, као што им се вратило и бомбардовање Србије и отимања Косова и Метохије, изјавио је Срни директор Центра за друштвено политичка истраживања Републике Српске Душан Павловић.

 

 

– Притисак којег сада трпи Српска, мислим да ће у наредних пола године, годину, бити још већи, али је руководство Републике Српске доказало да идемо до краја и да нема попуштања – нагласио је Павловић.

Он је додао да је сада „финиш свега онога што се почело 1991. и 1992. године“.

– Сада се заокружује прича српског сабирања и постављања позиција које припадају српском народу, од чега ће добро имати и други народи около – рекао је Павловић.

Он је констатовао да САД на глобалном нивоу губе позицију хегемона, те да ће то довести и до смањивања притисака.

Павловић је навео и да у САД ситуација „кључа“ и да се не искључује ни могућност да дође до грађанског рата, као и да ће САД, због глобалних геополитичких кретања више пажње посвећивати региону Пацифика него Балкану.

– То се види и кроз нервозу бошњачке политике и бошњачког пројекта као антисрпског, чији је оснивач СДА, која у коријену и идеолошки припада покрету `Муслиманске браће` – додао је Павловић.

Према његовим ријечима, администрација САД понаша се као хегемон који као да је изнад међународног права и структуре безбједности која је успостављена оснивањем УН.

– Они у задњих 30 година, а што смо ми Срби и те како осјетили на својој кожи, крше све норме међународног права, тако и конвенције које дефинишу понашање амбасадора у одређеним земљама, конкренто у БиХ. То је наставак остваривања њихових стратешких интереса и у томе су изгубили сваку мјеру дипломатског кодекса и оголили своју силу – рекао је Павловић.

Према његовим ријечима, такво понашање личи на америчку фазу освајања Дивљег запада када је извршен геноцид над старосједилачким стасновништвом и САД желе да потпуно ставе под своју контролу путем НАТО-а сва подручја гдје живе Срби, при чему не бирају средства.

– Оно што сада раде показује да губе контролу и да схватају да им се скраћује вријеме због промјена ситуације на глобалном нивоу. Оно што сада покушавају да ураде на силу, па и економски да нас угуше, вратиће им се као бумеранг, као што им се вратило и бомбардовање Србије и отимања Косова и Метохије – навео је Павловић.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести