НОВОСТИ

ЕВО ШТА ЈЕ АРКАН РЕКАО О ХРВАТИМА НАКОН ТУЧЕ НА МАКСИМИРУ Фудбал је увијек био пуно више од игре… |

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЈЕДИНО ЗНАО ИСТИНУ „Кад дође вријеме он ће се сам појавити…“ |

ШТА ЈЕ РЕКАО ТИТОВ ЉЕКАР? Броз је само ово држао уз себе |

ШТА ВЕЖЕ МАЛО МЈЕСТО У СРБИЈИ И НАЦИСТИЧКУ ЊЕМАЧКУ? Које све благо крије Рудна глава? |

ДОБОЈСКИ КАЗАМАТ У БАРАКАМА ГДЈЕ СУ ЛИПСАЛИ ЗАРАЖЕНИ КОЊИ Аустроугарска формирала први концетрациони логор у модерној Европи искључиво за Србе |

НИЈЕМЦИ СУ ГА ИЗВЕЛИ НА СТРИЈЕЉАЊЕ, САМО ГА ЈЕ БОГ СПАСАО: Написао је најтужнију пјесму коју су КОМУНИСТИ забранили, а она је ОЖИВЈЕЛА |

ОТКРИВАМО: Комунисти возили помије и млијеко у возилу у ком је убијен краљ Александар! На крају је завршио на војном отпаду |

ЧАСТ ЈЕ ОДБРАЊЕНА: Ово је прича о судбини српских ратних барјака! |

ПРИНЦ МИХАИЛО ПЕТРОВИЋ ЊЕГОШ: Ништа није било праведније од уједињења 1918. |

ДЈЕДА МИЛОЈЕ ЈЕ ШПИЈУНИРАО ЧАК И ТИТА: Био је СУПЕРОБАВЈЕШТАЈАЦ, говорио 4 језика и сваком је могао да уђе у душу! |

Стевандић: Није спорно да Њемачка има утицај у Европи, БиХ и Српској; Спорно је када жели да покаже моћ

05/04/2025

Није спорно да Њемачка има утицај у Европи, БиХ и Републици Српској. Спорно је када жели да покаже моћ, написао је предсједник Народне скупштине Српске Ненад Стевандић на свом Икс налогу.

 

 

Стевандић је оцијенио да је зато „јуче настао дипломатски скандал“.

– У реду је да се представницима власти Српске забрани улазак у Њемачку. То је право њемачких тренутних власти и намјера да ја не могу отићи у Бундестаг да говорим о Шмиту који јавно подржава нацисте и глорификује нацистичке официре, а успут руши Дејтонски споразум правећи хаос и сукобе у БиХ. Боље то него да нас воде као мог деду у Матхаузен. Али онда не можеш показивати мишиће ту крај Козаре! И не можеш да се покушаш „ушуљати“ у Народну скупштину без обавјештења протоколу, и одсјеку међународне сарадње јер је то срамно (моја маленкост је не би ни примила). Најава иде и кад долазиш у кафану – нагласио је Стевандић.

Стевандић је поручио да „то не доликује ни ‘почасном конзулу Никарагве’ из сатиричне представе, а камоли њемачкој министарки“.

– Можда су то подмукло и са намјером инцидента организовали домаћини, конкретно посланик Црнадак,који је примјер дипломатског незнања, и тог бх. сељаклука и подаништва, али одговорност им је заједничка. Уосталом као и 1942. године када је Њемачка овдје показивала моћ обрадовала је само ханџар дивизију и српске издајнике. Било – не поновило се! – навео је Стевандић.

Стевандић је нагласио да „све у свему, колико год била подијељена мишљења и колико год нам свима било неугодно укључујући и могуће посљедице, Република Српска није допустила понижење и доказала је свој суверенитет и достојанство“.

– И није попут очигледних бескичмењака прихватила подаништво и туђинску надменост. Скандал и срамоту препуштамо онима који глуме аријевце и њиховој послуги у Републици Српској и БиХ. Ето. – закључио је Стевандић.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести