НОВОСТИ

ЕВО ШТА ЈЕ АРКАН РЕКАО О ХРВАТИМА НАКОН ТУЧЕ НА МАКСИМИРУ Фудбал је увијек био пуно више од игре… |

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЈЕДИНО ЗНАО ИСТИНУ „Кад дође вријеме он ће се сам појавити…“ |

ШТА ЈЕ РЕКАО ТИТОВ ЉЕКАР? Броз је само ово држао уз себе |

ШТА ВЕЖЕ МАЛО МЈЕСТО У СРБИЈИ И НАЦИСТИЧКУ ЊЕМАЧКУ? Које све благо крије Рудна глава? |

ДОБОЈСКИ КАЗАМАТ У БАРАКАМА ГДЈЕ СУ ЛИПСАЛИ ЗАРАЖЕНИ КОЊИ Аустроугарска формирала први концетрациони логор у модерној Европи искључиво за Србе |

НИЈЕМЦИ СУ ГА ИЗВЕЛИ НА СТРИЈЕЉАЊЕ, САМО ГА ЈЕ БОГ СПАСАО: Написао је најтужнију пјесму коју су КОМУНИСТИ забранили, а она је ОЖИВЈЕЛА |

ОТКРИВАМО: Комунисти возили помије и млијеко у возилу у ком је убијен краљ Александар! На крају је завршио на војном отпаду |

ЧАСТ ЈЕ ОДБРАЊЕНА: Ово је прича о судбини српских ратних барјака! |

ПРИНЦ МИХАИЛО ПЕТРОВИЋ ЊЕГОШ: Ништа није било праведније од уједињења 1918. |

ДЈЕДА МИЛОЈЕ ЈЕ ШПИЈУНИРАО ЧАК И ТИТА: Био је СУПЕРОБАВЈЕШТАЈАЦ, говорио 4 језика и сваком је могао да уђе у душу! |

ПРЉАВОРСКА ЗИХОВА ЈАМА Срби бацани у кречану, масовна гробница крије стотињак жртава убијених на најбруталнији начин

30/04/2026

У Прњавору је, 4.децембра, служен парастос и положени су вијенци код Спомен-обиљежја на православном гробљу Радловац поводом 82 године од убиства 22 Србина који су жртве усташког терора.

Предсједник градског СУБНОР-а Прњавор Раде Радоњић рекао је да се сваке године на тај дан обиљежава сјећање на невине жртве, 22 младића које су усташе на ову локацију довеле из околних села Млинци, Парамије, Чорле, Доњи Гаљиповци и Срповци и заклале.

Радоњић је изјавио Срни да су ти недужни људи страдали само зато што су били Срби, истичући да је од великог значаја очување сјећања на српске жртве из НОР-а, али и посљедњег одбрамбено-отаџбинског рата.

Он је навео да на подручју Прњавора има око 37 спомен-обиљежја подигнутих за жртве страдале од 1941. до 1945. године.

„Недалеко од спомен-обиљежја на Радловцу налази се и Зихова јама, масовна гробница у којој је према нашим сазнањима сахрањено стотињак жртава убијених на најбруталнији начин и бацаних у кречану“, прецизирао је Радоњић.

Помену је присуствовао и предсједник Борачке организације Прњавор Перица Ђумић који је изјавио да спомен-обиљежје на Радловцу свједочи о прогањању и убијању Срба, цивила и невиних жртава.

„Дугујемо захвалност свима који су поставили овај споменик како никада не бисмо заборавили невино убијене Србе, њихову патњу и жртву коју су поднијели“, рекао је Ђумић Срни, а пренио Глас Српске. Потпредсједник Скупштине града Прњавора Небојша Тодић истакао је да ће само народ који цијени своју прошлост имати и будућност.

„Били смо и остаћемо своји на своме, то је сигурно. Подржавамо организације и активности борачких категорија, чувамо успомене и сјећања на наше жртве“, рекао је Тодић.

Споменик у Радловцу подигнут је 1973, а обновљен и освештан 2011. године.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести