НОВОСТИ

ОД МУСЛИМАНА СЕ ТО МОГЛО И ОЧЕКИВАТИ! Фалсификују историју и бришу симбол српског отпора |

КАКО ЈЕ ПОСТАО ВИТЕЗ Од змаја и виле, до Херцеговине и Косова! Јунак којег сви желе |

НАЈМЛАЂА ЖРТВА ДЈЕЧАК ОД 13 ГОДИНА Муслимански агресори нису имали милости за дјецу, жене и непокретне старце, па попалили и све српске куће |

ПЈЕВАЈУЋИ ОПЕРЕТЕ ИШЛИ НА СТРИЈЕЉАЊЕ: Страдање културне елите, глумаца и новинара у поратном Београду |

ДОКУМЕНТА НЕ ЛАЖУ! СРБИ ЈЕДИНИ УСТАЛИ ПРОТИВ ФАШИЗМА А Хрвати и Муслимани били лојални… |

ИМАО ЈЕ ДОБАР РАЗЛОГ Зашто патријарх Павле никада није вјенчавао ни сахрањивао? |

САВЕЗНИЧКЕ БОМБЕ СРАВНИЛЕ НЕБРАЊЕНИ ГРАД СА ЗЕМЉОМ Комунистри све знали, одобрили и на крају заташкали |

ВЈЕРОВАЛИ ИЛИ НЕ: Остала је само једна једина круна неког српског владара данас у Србији |

ЗБОГ ЊЕНЕ ХУМАНОСТИ, МОЖДА ЈЕ ПРОГЛАСЕ ЗА СВЕТИЦУ! Знате ли ко је Јелена Савојска и зашто је тражила дворску даму из Србије? |

ИДЕМО ЛИ ЊИХОВИМ СТОПАМА? Стефан Немања и Стефан Првовенчани су стварали државу, а Свети Сава је испунио духовним и културним садржајима! |

Развој научне, образовне и стручне сарадње медицинских факултета у Бањалуци и Приштини

06/09/2025

Декани медицинских факултета у Бањалуци и Приштини – Ранко Шкрбић и Татјана Новаковић у Бањалуци су потписали Уговор о наставку сарадње два факултета, између осталог, у размјени студената, заједничким истраживањима и пројектима.

 

 

– На Симпозијиму посвећеном дијабетес мелитусу, чији је Медицински факултет суорганизатор, видљива је сарадња кроз предавање колега из Косовске Митровице – истакао је Шкрбић, гостујући у нашем Јутарњем програму..

Додао је да је и раније била веома добра сарадња са овим универзитетом као и да су увијек постојали традиционално добри односи.

– Част ми је и задовољасто јер сам дио научног скупа, предавачи су били изврсни, професори са медицинских факултета из Београда и Бањалуке. Сваким даном се стичу нова знања – напоменула је Новаковићева.

Она је истакла да два факултета традиционално имају добре односе и да већ постоје нове идеје посебно за пројекте који се тичу истраживања не само у клиничким областима, већ и у области денталне медицине и предклиничким предметима.

Декани медицинских факултета у Бањалуци и Приштини Ранко Шкрбић и Татјана Новаковић закључили су да је Симпозијум о дијабетесу у Бањалуци био на високом нивоу.

У Бањалуку је дошао и продекан за наставу Медицинског факултета из Косовске Митровице, стоматолог Драгослав Лазић, те да су обишли денталну клинику и центар за биомедицинска истраживања с циљем заједничког аплицирања за одређене пројекте.

Појаснила је да је сједиште Медицинског факултета у Приштини привремено премјештено у Косовску Митровицу, који има 1.100 студената, као и седам студијских програма.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести