13/08/2021
Он је навео да би Шмит као високи представник можда и могао да прође, али само по емоционалној, али не и по правној и политичкој основи, и то искључиво у бошњачкој половини ФБиХ.
„Муслиманско Сарајево је послије проглашења „закона о забрани негирања геноцида“, Инцка испратило са сузама жалосницама, а Шмита дочекало са не мање суза радосница. Најрадије би задржало обојицу, а све је прилика да ће остати без иједнога“, рекао је Кецмановић.
Он је у ауторском тексту за Политику нагласио да „траљава европско-америчка операција са високим представником у БиХ, од којих је један престао да то буде, а други није ни постао представља демонстрацију бахатости и ароганције“.
„Имали су план да се „незавршени послови у Босни“ обаве брзо и једноставно – политичким блицкригом на Републику Српску. Инцко је требало да наметне закон о забрани негирања геноцида и тако реактивира бонска овлашћења, те Шмиту омогући да настави тамо гдје је Педи Ешдаун стао и тако заврши развлашћивање Српске“, рекао је Кецмановић.
„Неће недостајати ни Србима ни Хрватима. Чак ће и Бошњацима његов изостанак помоћи да сазру као народ и стекну политичко самопоуздање да самостално дјелују у оквиру реалних околности“, рекао је Кецмановић.
Он је указао на то да Срби немају територијалне претензије на „њихова четири и по кантона“, нити намјеру да им мајоризацијом било шта намећу.
„Бошњаци су то, међутим, 1992. године урадили па им се осветило и ваљда су се опаметили. Или ће опет чекати да им неко објасни да високи представник више не постоји јер су Русија и Кина двије од три суперсиле“, рекао је Кецмановић.
Извор: Срна