НОВОСТИ

ИМАО ЈЕ ДОБАР РАЗЛОГ Зашто патријарх Павле никада није вјенчавао ни сахрањивао? |

САВЕЗНИЧКЕ БОМБЕ СРАВНИЛЕ НЕБРАЊЕНИ ГРАД СА ЗЕМЉОМ Комунистри све знали, одобрили и на крају заташкали |

ВЈЕРОВАЛИ ИЛИ НЕ: Остала је само једна једина круна неког српског владара данас у Србији |

ЗБОГ ЊЕНЕ ХУМАНОСТИ, МОЖДА ЈЕ ПРОГЛАСЕ ЗА СВЕТИЦУ! Знате ли ко је Јелена Савојска и зашто је тражила дворску даму из Србије? |

ИДЕМО ЛИ ЊИХОВИМ СТОПАМА? Стефан Немања и Стефан Првовенчани су стварали државу, а Свети Сава је испунио духовним и културним садржајима! |

Тришић Бабић: Нови високи представник требало би да укине одлуке својих претходника |

Бањалука: Комшија, не троши толико воде, пријавићу те |

Потписани меморандуми са представницима америчких компанија |

Новац од поклоњења Појасу Пресвете Богородице Србима на Косову и Метохији |

Хрватска: Забрањена продаја алкохола и енергетских пића малољетницима |

Систем Бањица не функционише; Кришом се ноћу у Доњим Колима пуни базен цистернама из Водовода, дио мјештана опет без воде

18/07/2024

Систем Бањица, којем припадају и Доња Кола, а за који су Станивуковић и градски менаџер Бојан Кресојевић тврдили да перфектно функционише, те да је ријешен проблем мјештана овог дијела Бањалуке, ипак не ради. Ноћу цистерне Водовода кришом пуне базен, базен који је коштао чак 1, 2 МИЛИОНА КМ, не ради сам, већ се допуњава кришом. Иако га допуњавају, опет је један дио Доњих Кола без воде.

Прошле године, актуелна градска администрација завршила је пројекат вриједан 1, 2 МИЛИОНА КМ, а који се тицао система Бањица и воде у Доњим Колима. Обећао је тад Санивуковић да је проблем ријешен:

„Од данас званично Доња Кола више никада неће питати за воду и цистерне, имаће је у свако доба године. Неће више бити проблема. Такође, на овом нећемо стати. Имамо још мање огранке у засеоцима до којих ћемо доћи“ , рекао је градоначелник прошле године у јулу мјесецу испред новог резервоара у Доњим Колима.

И како то обично с градоначелником бива, његови пројекти трају док је он ту, чим леђа окрене, „вода попушта“. Попустила је и овај пут. У новоизграђеном резервоару воде нема, иста се ноћу кришом допрема, а да је пројекат пун мањкавости упозоравао је градске власти и предсједник Мјесне заједнице Доња Кола Срђан Ћутковић, али га нису слушали, већ су пожурили да брже- боље потопе милионе у резервоар који не ради.

„Ево већ трећи дан поједини дијелови Доњих Кола немају воду. Како сад то опет кад нам је градоначелник рекао да ће воде бити и да су наши проблеми ријешени. Не може је ни бити јер мјештани ми причају да се ноћу кришом пуни резарвоар. Упозоравао сам их да овако направљен систем неће радити, али ко сам ја да мене слушају. И ево данас имамо шта имамо. Воде опет у Доњим Колима нема, а милион и нешто је отишло у пројекат“, поручио је Срђан Ћутковић, предсједник МЗ Доња Кола.

И док градоначелник Драшко Станивуковић прича о „ваздушним чеповима које треба пробијати“, онај који би требало да је мало стручнији, директор/гинеколог Александар Золак се у јавности не појављује нити оглашава.

 

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести