НОВОСТИ

ИМАО ЈЕ ДОБАР РАЗЛОГ Зашто патријарх Павле никада није вјенчавао ни сахрањивао? |

САВЕЗНИЧКЕ БОМБЕ СРАВНИЛЕ НЕБРАЊЕНИ ГРАД СА ЗЕМЉОМ Комунистри све знали, одобрили и на крају заташкали |

ВЈЕРОВАЛИ ИЛИ НЕ: Остала је само једна једина круна неког српског владара данас у Србији |

ЗБОГ ЊЕНЕ ХУМАНОСТИ, МОЖДА ЈЕ ПРОГЛАСЕ ЗА СВЕТИЦУ! Знате ли ко је Јелена Савојска и зашто је тражила дворску даму из Србије? |

ИДЕМО ЛИ ЊИХОВИМ СТОПАМА? Стефан Немања и Стефан Првовенчани су стварали државу, а Свети Сава је испунио духовним и културним садржајима! |

Тришић Бабић: Нови високи представник требало би да укине одлуке својих претходника |

Бањалука: Комшија, не троши толико воде, пријавићу те |

Потписани меморандуми са представницима америчких компанија |

Новац од поклоњења Појасу Пресвете Богородице Србима на Косову и Метохији |

Хрватска: Забрањена продаја алкохола и енергетских пића малољетницима |

СНСД Бањалука: Нећемо подржати нова задуживања, имамо боља рјешења

16/07/2024

Одборници СНСД-а у Скупштини града Бањалуке никада неће подржати нова задуживања ионако презадуженог града, уколико постоје боља рјешења као што је одустајање од беспотребних пројеката и усмјеравање новца на рјешавање проблема водоснабдијевања, саопштено је из Градског одбора странке.

 

 

Из бањалучког одбора СНСД-а су навели да се питање изградње новог водоводног система може ријешити постојећим средствима, иако градоначелник Драшко Станивуковић тврди да то може финансирати искључиво из новог кредита од 10 милиона КМ.

Како су нагласили, нови водоводни систем у Бањалуци требало би да буде приоритет, због чега предлажу да се на вријеме одустане од потпуно беспотребних пројеката и да се тај новац преусмјери на рјешавање проблема са водоснабдијевањем.

– „Језеро“ код „Делте“ грађане ће коштати укупно пет милиона КМ, што је половина износа којим би се ријешила несташица воде са којом се већина грађана суочава – истичу из бањалучког СНСД-а.

Уколико се том износу дода 800.000 КМ планираних за уређење зборишта на Мањачи, 130.000 КМ за изградњу споменика Кулину бану, 4,5 милиона КМ које актуелна градска власт планира да утроши на изградњу кружних токова без грађевинске дозволе, у СНСД-у кажу да би имали и више од 10 милиона КМ.

Из градског СНСД-а наводе да ће њихови одборници сигурно подржати наведену реалокацију средстава или усвојити ребаланс буџета по хитном поступку, те предвиђено повећање од 11 милиона КМ преусмјерити на „Водовод“.

– Захтијевамо и да се питање изједначавања субвенција приватним и јавним вртићима ријеши у што краћем року. Предлажемо да се и то уврсти у ребаланс буџета за ову годину – саопштили су из бањалучког СНСД-а.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести