НОВОСТИ

ИМАО ЈЕ ДОБАР РАЗЛОГ Зашто патријарх Павле никада није вјенчавао ни сахрањивао? |

САВЕЗНИЧКЕ БОМБЕ СРАВНИЛЕ НЕБРАЊЕНИ ГРАД СА ЗЕМЉОМ Комунистри све знали, одобрили и на крају заташкали |

ВЈЕРОВАЛИ ИЛИ НЕ: Остала је само једна једина круна неког српског владара данас у Србији |

ЗБОГ ЊЕНЕ ХУМАНОСТИ, МОЖДА ЈЕ ПРОГЛАСЕ ЗА СВЕТИЦУ! Знате ли ко је Јелена Савојска и зашто је тражила дворску даму из Србије? |

ИДЕМО ЛИ ЊИХОВИМ СТОПАМА? Стефан Немања и Стефан Првовенчани су стварали државу, а Свети Сава је испунио духовним и културним садржајима! |

Тришић Бабић: Нови високи представник требало би да укине одлуке својих претходника |

Бањалука: Комшија, не троши толико воде, пријавићу те |

Потписани меморандуми са представницима америчких компанија |

Новац од поклоњења Појасу Пресвете Богородице Србима на Косову и Метохији |

Хрватска: Забрањена продаја алкохола и енергетских пића малољетницима |

ТИТОВ ШПИЈУН ОТКРИО ПРИЧУ КОЈА НЕ ПОСТОЈИ НА ИНТЕРНЕТУ! Драгиша Ивеља писао о бурном животу, ЈЕДНА АКЦИЈА МУ ЈЕ БИЛА ПОСЕБНА

13/05/2026

Његов први роман је аутобиографског карактера и носи наслов „Био сам Титов шпијун“.

Први пут отворено и јавно, изнио је у овој књизи детаље свог узбудљивог живота, и догађајима прије распада Југославије.

Као оперативац, изградио је каријеру захваљујући спектакуларним акцијама широм Европе. Драгиша Ивеља, писац и бивши оперативац Службе државне безбједности за Курир је, између осталог, причао и о Титу.

– Нисам знао шта је све Тито имао, али сазна се доста тога. Тито је имао све али није имао ништа у свом власништву нити његове фамилије. Све је потпадало под државну својину – рекао је Драгиша Ивеља.

Нова књига Ледени метак говори о узбудљивим акцијама.

– То су углавном неке акције које су истините и поједине фиктивне, додуше фиктивних је доста мање. Прибављање докумената, једна акција у Паризу, комплетна та акција коју сам водио оставила ми је велики утисак – изрекао је Драгиша Ивеља.

Испричао је причу која је мање позната јавности, а ради се о Титу:

– Тито је имао много вила, али најинтересантнија вила по мени је била у Бугојну, то је била његова најдража вила за лов, тамо је примио Гадафија и многе.

Најинтересантније је како се та вила направила, то нема на интернету. Задат је био термин, државни празник, а Тито јет ад требало да дође, а вила није била готова.

А шта су они урадили, па радили су 24 сата, није било малтера унутра, и они су малтер набацивали лопатама и тако га финиширали. То су окречили, само да Тито прође, а већ увече је малтер почео да спада јер се није осушио – рекао је бивши оперативац.

 

Коментари

0

Пошаљи коментар

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести