НОВОСТИ

КАКВИ СУ БОРЦИ БИЛИ ТИТО И САВА: Зорка (104) се присјећа борбе против окупатора, једну ствар је Маршал дозвољавао само њој! |

НАЈВЕЋА ИЗДАЈА У ИСТОРИЈИ: У Хрватској овај догађај ни послије 81 године не могу да забораве, ни опросте зликовцу Павелићу! |

ПИСАО О НЕВОЉАМА НАРОДА: Да се не заборави великан Радоје Домановић |

ЗЕКАН ЈЕ ЛЕГЕНДАРНИ КОЊ СРПСКЕ ВОЈСКЕ: Служио је у 2 рата, а акт о његовој демобилизацији чува се као ПОРОДИЧНО БЛАГО |

ПОРАЗ ЗБОГ СРПСКЕ НЕСЛОГЕ: Турци опљачкали и спалили српски манастир |

ОВДЈЕ СЕ ПИСАЛА ИСТОРИЈА СРБИЈЕ, А НИКО НЕ ЗНА КО ГА ЈЕ ПОДИГАО! Манастир настао је прије Немањића, а ово су ДОКАЗИ |

ПОСЛИЈЕ ТОЛИКО ГОДИНА ОТКРИВЕНО ЗАШТО ТИТО И ЈОВАНКА НИСУ ИМАЛИ ДЈЕЦЕ! Сазнање је ШОКАНТНО |

ТАЈНУ ПОСЉЕДЊИХ ОБРЕНОВИЋА ЧУВА ОВА ЗГРАДА У ЦЕНТРУ БЕОГРАДА: Бијела љепотица гдје су се састајали љубавници |

УСПОН СРБИЈЕ, ДИНАСТИЈА ВЛАСТИМИРОВИЋ И НАСТАНАК ПРВЕ ДРЖАВЕ: Историја Срба није почела са Немањићима |

КРАЉ ПЕТАР ПРВИ БИО ЈЕ НАЈОМИЉЕНИЈИ ВЛАДАР, А ЊЕГОВЕ ОПАСКЕ НА УСТАВ ИЗ 1888. КАО ДА СУ ПИСАНЕ ЗА ОВО ВРИЈЕМЕ |

Трамп: Тужићу Би-Би-Си упркос извињењу; Тражићу им најмање милијарду долара

15/11/2025

Предсjедник Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп потврдио је да ће тужити британски јавни сервис Би-Би-Си за износ између милијарду и пет милијарди долара због начина на који је монтиран његов говор у емисији „Панорама“.

 

 

– Тужићемо их. Тужићемо их за износ између милијарду и пет милијарди долара, вjероватно сљедеће недјеље. Морамо то да урадимо, чак су и признали да су варали. Не да нису могли да то не ураде. Варали су. Измијенили су ријечи које су изашле из мојих уста – рекао је Трамп новинарима у предсједничком авиону Аир Форце Оне.

Би-Би-Си се у четвртак званично извинио америчком предсједнику због „грешке у процјени“, али је саопштио да се „не слаже да постоји основа за тужбу за клевету“, преноси Скај њуз.

Трамп је најавио да ће о свему разговарати и са британским премијером Киром Стармером, тврдећи да је „народ Уједињеног Краљевства веома љут“ због инцидента.

Лист „Дејли телеграф“ је раније пренио да је интерни допис Би-Би-Си упозорио на начин на који је монтиран Трампов говор од 6. јануара 2021, приказан у документарцу „Трумп: А Second Chance?“, емитованом недјељу дана прије избора 2024. године.

Монтажа је спајала исјечке говора тако да изгледа као да је Трамп рекао да ће са присталицама пјешице да оде до Капитола како би се „борио као луд“.

Након негативних реакција, генерални директор Би-Би-Си Тим Дејви и директорка Би-Би-Си Нјуза Дебора Тернес поднијели су оставке.

У званичном извињењу у четвртак, Би-Би-Си је саопштио да програм више неће бити емитован у постојећем облику.

Истовремено је поручено да јавни сервис „искрено жали“ због начина на који је видео монтиран, али и да „не постоји основа за тужбу за клевету“.

Трампови адвокати раније ове недјеље су пријетили тужбом од милијарду долара уколико се Би-Би-Си не извини, не повуче снимак и не надокнади му штету.

Правни стручњаци, међутим, наводе да би Трамп имао потешкоћа да случај изнесе пред суд и у Великој Британији и у САД.

Рок за тужбу у Британији је истекао, јер је документарац емитован у октобру 2024. године, а програм није емитован у САД, што отежава доказивање штете.

Би-Би-Си је саопштио да истражује нове наводе, објављене у „Телеграфу“, да је и емисија „Њузнајт“ селективно монтирала део Трамповог говора у извјештају из јуна 2022.

Портпарол емитера рекао је да се Би-Би-Си „држи највиших уређивачких стандарда“ и да се цијели случај истражује.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести