НОВОСТИ

ИМАО ЈЕ ДОБАР РАЗЛОГ Зашто патријарх Павле никада није вјенчавао ни сахрањивао? |

САВЕЗНИЧКЕ БОМБЕ СРАВНИЛЕ НЕБРАЊЕНИ ГРАД СА ЗЕМЉОМ Комунистри све знали, одобрили и на крају заташкали |

ВЈЕРОВАЛИ ИЛИ НЕ: Остала је само једна једина круна неког српског владара данас у Србији |

ЗБОГ ЊЕНЕ ХУМАНОСТИ, МОЖДА ЈЕ ПРОГЛАСЕ ЗА СВЕТИЦУ! Знате ли ко је Јелена Савојска и зашто је тражила дворску даму из Србије? |

ИДЕМО ЛИ ЊИХОВИМ СТОПАМА? Стефан Немања и Стефан Првовенчани су стварали државу, а Свети Сава је испунио духовним и културним садржајима! |

Тришић Бабић: Нови високи представник требало би да укине одлуке својих претходника |

Бањалука: Комшија, не троши толико воде, пријавићу те |

Потписани меморандуми са представницима америчких компанија |

Новац од поклоњења Појасу Пресвете Богородице Србима на Косову и Метохији |

Хрватска: Забрањена продаја алкохола и енергетских пића малољетницима |

Тришић Бабић: Нови високи представник требало би да укине одлуке својих претходника

29/05/2026

Вршилац дужности директора Канцеларије за сарадњу Српске Ана Тришић Бабић рекла је да је високи представник дио Дејтонског споразума, али Канцеларија високог представника није, те да су тзв. бонска овлаштења супротна овом споразуму.

Тришић Бабић је рекла да би особа која се прихвати дужности високог представника у БиХ требало да поништи одлуке својих претходника.

„Било би фер прије него што дође да каже „ове одлуке више не важе, ја не желим да будем овдје“. Као што су стари високи представници наметали, тако нови може да укине“, сматра она.

Тришић Бабић истиче да је ЕУ у инфериорној ситуацији јер су, како каже, САД дошле да нас изведу из море у којој живимо посљедњих 30 година.

Она каже да се ЕУ бори да високи представник остане у БиХ па чак и са скраћеним мандатом од двије године, уз наду да ће се у том периоду промијенити власт у САД-у и да ће интервенционизам поново овладати.

Када је ријеч о првом Европском самиту о економији и безбједности који је одржан у Бањалуци, Тришић Бабић је рекла да је то резултат напора представника власти Републике Српске.

Наводи да је све почело Молитвеним доручком у САД-у којем су присуствовали српски члан Предсједништва БиХ Жељка Цвијановић, лидер СНСД-а Милорад Додик и она. Додаје и да је потписивање меморандума са америчким компанијама резултат њихове посјете.

„Долазак Голд института у Бањалуку није била никаква врста лобирања, већ су они препознали да могу овдје да организују један тако битан скуп“, истакла је Тришић Бабић.

Тришић Бабић је истакла да су Самиту присуствовали бројни потенцијални инвеститори, не само из САД-а већ и из европских земаља, попут Шпаније и Грчке.

Она је изразила наду да ће отварањем Канцеларије овог института у Бањалуци догађаји попут овог самита постати пракса.

Коментари

0

Пошаљи коментар

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести