НОВОСТИ

ОД МУСЛИМАНА СЕ ТО МОГЛО И ОЧЕКИВАТИ! Фалсификују историју и бришу симбол српског отпора |

КАКО ЈЕ ПОСТАО ВИТЕЗ Од змаја и виле, до Херцеговине и Косова! Јунак којег сви желе |

НАЈМЛАЂА ЖРТВА ДЈЕЧАК ОД 13 ГОДИНА Муслимански агресори нису имали милости за дјецу, жене и непокретне старце, па попалили и све српске куће |

ПЈЕВАЈУЋИ ОПЕРЕТЕ ИШЛИ НА СТРИЈЕЉАЊЕ: Страдање културне елите, глумаца и новинара у поратном Београду |

ДОКУМЕНТА НЕ ЛАЖУ! СРБИ ЈЕДИНИ УСТАЛИ ПРОТИВ ФАШИЗМА А Хрвати и Муслимани били лојални… |

ИМАО ЈЕ ДОБАР РАЗЛОГ Зашто патријарх Павле никада није вјенчавао ни сахрањивао? |

САВЕЗНИЧКЕ БОМБЕ СРАВНИЛЕ НЕБРАЊЕНИ ГРАД СА ЗЕМЉОМ Комунистри све знали, одобрили и на крају заташкали |

ВЈЕРОВАЛИ ИЛИ НЕ: Остала је само једна једина круна неког српског владара данас у Србији |

ЗБОГ ЊЕНЕ ХУМАНОСТИ, МОЖДА ЈЕ ПРОГЛАСЕ ЗА СВЕТИЦУ! Знате ли ко је Јелена Савојска и зашто је тражила дворску даму из Србије? |

ИДЕМО ЛИ ЊИХОВИМ СТОПАМА? Стефан Немања и Стефан Првовенчани су стварали државу, а Свети Сава је испунио духовним и културним садржајима! |

Вишковић: Кад већ одлучује и предлаже у име опозиције, Шмит да буде и предсједник “владе у сјени“

27/05/2025

Премијер Републике Српске Радован Вишковић поручио је опозицији у Српској да им је Кристијан Шмит најбоље рјешење за предсједника такозване владе у сјени, кад већ одлучује и предлаже у њихово име.

 

 

Вишковић је у изјави Срни навео да министри у тој влади могу бити службеници из појединих амбасада, али и експерти из Федерације БиХ, за које се зна шта мисле Републици Српској и српском народу.

„Тиме ћете, заиста, оправдати оно што радите посљедњих годину и више дана. Сигуран сам да ће наши грађани то препознати и већ на сљедећим изборима се захвалити“, нагласио је Вишковић.

Он је рекао да Влада Републике Српске, упркос тешким условима, испуњава све обавезе предвиђене буџетом, да нема застоја, те да је вјероватно то велики проблем за опозицију и њихове менторе због чега им је на мети руководство Републике Српске.

Према његовим ријечима, у вријеме када су СДС и ПДП били власт, пренијели су са нивоа Српске на ниво БиХ све што су могли од надлежности, попут царина, Управе за индиректно опорезивање, војске.

„Данас имате министра одбране на нивоу БиХ који забрањује званичницима Републике Српске да долазе на обиљежавање годишњице Војске Републике Српске и низ осталих активности. Ако ви то подржавате или на неки начин охрабрујете оне који то раде, онда их, у најмању руку, да би им се одужили, именујте у ту владу у сјени“, истакао је Вишковић.

Он је навео да прича о такозваној влади у сјени није ништа ново, да се тако нешто могло чути и од ранијих руководстава СДС-а, али да их у сјени остављају бирачи већ годинама.

Вишковић је рекао да је начелник општине Шамац Ђорђе Милићевић изнио низ нетачних података у отвореном писму њему и министру финансија Српске Зори Видовић.

„Према мојим сазнањима, он би требао да буде неки министар финансија у тој влади у сјени. Господине Милићевићу, ако се на тај начин легитимишеш да будеш министар финансија са нетачним и искривљеним информацијама и обмањујеш јавност Српске, онда је боље да радиш посао за који си изабран од људи који живе на том простору, а то је да будеш начелник општине и даље од тога не треба да идеш“, поручио је Вишковић.

Он је позвао грађане да се сјете периода владавине СДС-а и ПДП-а, односно пензија, социјалних давања, буџета из тог периода.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести