25/06/2026
Владика Григорије је човјек широких схватања и то се најбоље осликава у његовом одговору на питање о томе шта мисли о астрологији.
Владика Григорије је на Инстаграму отворио полемику о разноразним питањима, о свему ономе што мучи савременог човјека. Отворено и без устезања, Владика одговара на сва питања његових пратилаца, од тога да ли жене смију да се причешћују за вријеме менструације, па до тога да ли смијемо да радимо када је црвено слово.
На питање шта мисли о астрологији дао је јасан одговор.
“Питали сте ме о астрологији. Колико се сјећам наука не прихвата астрологију као науку.
Мој разлог зашто сам ту мало скептичан је што људи обрну ствари, дакле поставе на прво мјесто нешто што је на другом мјесту, наводи Курир.
Човјек је на првом месту у Универзуиму, он је макрокосмос у микрокосмосу. Он јесте повезан са свим што је створено, али он је једино биће које има слободну вољу.
Те ствари (мисли на астрологију) могу да указују на нешто, да утичу на наше расположење, али не могу да га одређују, јер човјек је биће слободно и према томе и најодговорније пред Богом и за себе и за свијет.”
09/03/2026
Коментари
Пошаљи коментар