НОВОСТИ

МИСТЕРИЈА НА ТРГУ РЕПУБЛИКЕ: Мјесто невиђење патње Срба |

БИВША МИСИЦА ЖРТВОВАЛА СВОЈ ЖИВОТ ЗА СРБИЈУ: Ово је Љиљана, заборављена СРПСKА ХЕРОИНА |

КО СУ МАКЕДОНЦИ РОЂЕНИ У ДРЕЗДЕНУ? Kако је Титова Југославија постала полигон за стварање нових народа |

ТАЈНA ПАРОЛЕ “БОЉЕ РАТ НЕГО ПАКТ”: Демонстрације у Београду помогла је енглеска пропаганда, а ево како су ОПИСАЛИ СРБЕ |

СРПKИЊА НАПИСАЛА ДРЖАВНУ ХИМНУ АУСТРИЈЕ! Постојале су поштанске маркице са њеним ликом |

ЕВО ШТА ЈЕ АРКАН РЕКАО О ХРВАТИМА НАКОН ТУЧЕ НА МАКСИМИРУ Фудбал је увијек био пуно више од игре… |

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЈЕДИНО ЗНАО ИСТИНУ „Кад дође вријеме он ће се сам појавити…“ |

ШТА ЈЕ РЕКАО ТИТОВ ЉЕКАР? Броз је само ово држао уз себе |

ШТА ВЕЖЕ МАЛО МЈЕСТО У СРБИЈИ И НАЦИСТИЧКУ ЊЕМАЧКУ? Које све благо крије Рудна глава? |

ДОБОЈСКИ КАЗАМАТ У БАРАКАМА ГДЈЕ СУ ЛИПСАЛИ ЗАРАЖЕНИ КОЊИ Аустроугарска формирала први концетрациони логор у модерној Европи искључиво за Србе |

Вулић: Још један насртај бошњачких делегата на Српску и Дејтон

06/08/2024

Шеф Клуба посланика СНСД-а у Представничком дому Парламентарне скупштине БиХ Сања Вулић изјавила је да је захтјев бошњачких делегата у Дому народа Парламентарне скупштине БиХ Уставном суду БиХ у вези са Законом о имунитету Републике Српске још један насртај на Српску и њене институције, а тиме и покушај распакивања Дејтонског споразума.

Вулићева је напоменула да бошњачки делегати у Дому народа нерадом блокирају институције на нивоу БиХ и констатовала да западне силе у БиХ то очигледно сматрају легитимним.

 

Према њеним ријечима, да то раде српски представници, сви би напали СНСД да руши уставни поредак.

 

– С обзиром на то да се ради о самовољи бошњачких делегата, нераду за оно за што су плаћени, али доказивању лојалности америчкој Амбасади, те истрајности у распакивању Општег оквирног споразума за мир у БиХ ради стварања унитарне БиХ, јавне реакције западних амбасада нема – истакла је Вулићева.

 

Наводећи да без Републике Српске нема ни БиХ, Вулићева је поручила – дејтонска БиХ или никаква.

 

Бошњачки делегати Шефик Џаферовић, Џенан Ђонлагић, Џемал Смајић и Сафет Софтић поднијели су крњем Уставном суду БиХ захтјев за рјешавање спора са, како су навели, ентитетом Република Српска и Народном скупштином Српске у вези са Законом о имунитету Републике Српске који је усвојен на 13. сједници парламента Српске у априлу.

 

Уз захтјев су доставили и приједлог за одређивање привремене мјере до доношења коначне одлуке Уставног суда БиХ.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести