НОВОСТИ

НАЈСМЈЕШНИЈА СРПСКА ПРЕЗИМЕНА: Анегдоте о поријеклу неких мање познатих породичних имена |

СРПСКИ ОБИЧАЈИ: Према традицији нашег гостопримства овако се правилно дочекују гости |

Свијет је био пред новим крвавим сукобом, ЈУГОСЛАВИЈА је одговорила силом и оборила амерички авион! Сукоб са Италијом трајао је до 1975! |

ХУМАНОСТ И ТРАГЕДИЈА РУКУ ПОДРУКУ: Нијемци запалили цијело село, али Дража није дао пилоте! |

МИСТЕРИЈА МАРСЕЉСКЕ ТРАГЕДИЈЕ: Версајској Европи било у интересу да склони југословенског суверена |

ОВА ФРЕСКА ПОСТОЈИ САМО У СРБИЈИ: Мач у Христовим рукама има важну симболику за српски народ |

ОВА СРПСКА ПЈЕСМА ЈЕ ПОСТАЛА НАЈСКУПЉА ЗБОГ САМО ДВИЈЕ РИЈЕЧИ: Један човјек је „ВРАТИО ИЗ МРТВИХ“, зна је ЦИЈЕЛИ РЕГИОН |

НА ВЕЛИКО ИЗНЕНАЂЕЊЕ ТУРАКА Из језера „изронила“ православна црква! |

ЦРКВА У КОЈОЈ ЈЕ БИО ЗАТОЧЕН СТЕФАН НЕМАЊА Молећи се своме заштитнику на чудесни начин бива ослобођен |

ВОЈВОДА БОЈОВИЋ ЈЕ ИМАО И ФРАНЦУСКИ ОРДЕН! Носио ковчег са посмртним остацима војводе Путника, али и вожда Kарађорђа |

Додик: 1. март је фалсификат фалсификата

27/02/2022

Српски члан Предсједништва БиХ Милорад Додик изјавио је Срни да „1. март, који муслимани обиљежавају као тзв. дан независности БиХ, није никакав празник, већ синоним зла, страдања и увода у крвави грађански рат“.

Милорад Додик

Додик је нагласио да је поражавајућа чињеница да неко слави почетак рата, убиство српског свата на Башчаршији, паљење српске заставе, прегласавање и почетак етничког чишћења сарајевских Срба.

– Све то говори како муслимани виде БиХ. Како су је гледали 1. марта 1992. тако је виде и данас – БиХ чији су они власници, док су Срби и Хрвати за њих странци на својој земљи и на својим огњиштима. Те 1992. године они су послали јасну поруку какву БиХ желе – исту као што је данашње Сарајево у којем су Срби на нивоу статистичке грешке – нагласио је Додик.

Он је истакао да је 1. март непостојећи празник, фалсификат фалсификата и, прије би се могло рећи, дан жалости за све њене становнике.

– И данас, 30 година касније, код муслиманских лидера постоји исти порив да фалсификују историју, чињенице, уставну позицију БиХ као државне заједнице састављене од два ентитета – Републике Српске и ФБиХ и три конститутивна народа. Нажалост, та накарадна потреба муслиманског политичког Сарајева да своје ставове и интересе намећу свима нама који живимо у БиХ није данас ништа мања него јуче, прије пет, десет и 30 година. Како је било 1992. године када су одржали нелегитимни референдум, тако је и данас – указао је Додик.

Он је нагласио да је за будућност БиХ, ако је и има, неопходно поштовање онога што је суштина Дејтонског споразума и Устава, а то је да је БиХ земља два ентитета и три конститутивна народа, на чему Република Српска све вријеме инсистира.

– Мајоризација било кога у БиХ неће донијети ништа добро и зато будућност БиХ је у поштовању воље свих који живе у њој, дијалог и договор – поручио је Додик.

У дијелу Федерације БиХ са већинским бошњачким становништвом 1. март се обиљежава као тзв. „дан независности“, а у Републици Српској тај датум је синоним за нелегитимни референдум одржан уз противљење српског народа, на брутално убиство српског свата, рањавање православног свештеника и паљење српске заставе на сарајевској Башчаршији.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести