НОВОСТИ

МИСТЕРИЈА НА ТРГУ РЕПУБЛИКЕ: Мјесто невиђење патње Срба |

БИВША МИСИЦА ЖРТВОВАЛА СВОЈ ЖИВОТ ЗА СРБИЈУ: Ово је Љиљана, заборављена СРПСKА ХЕРОИНА |

КО СУ МАКЕДОНЦИ РОЂЕНИ У ДРЕЗДЕНУ? Kако је Титова Југославија постала полигон за стварање нових народа |

ТАЈНA ПАРОЛЕ “БОЉЕ РАТ НЕГО ПАКТ”: Демонстрације у Београду помогла је енглеска пропаганда, а ево како су ОПИСАЛИ СРБЕ |

СРПKИЊА НАПИСАЛА ДРЖАВНУ ХИМНУ АУСТРИЈЕ! Постојале су поштанске маркице са њеним ликом |

ЕВО ШТА ЈЕ АРКАН РЕКАО О ХРВАТИМА НАКОН ТУЧЕ НА МАКСИМИРУ Фудбал је увијек био пуно више од игре… |

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЈЕДИНО ЗНАО ИСТИНУ „Кад дође вријеме он ће се сам појавити…“ |

ШТА ЈЕ РЕКАО ТИТОВ ЉЕКАР? Броз је само ово држао уз себе |

ШТА ВЕЖЕ МАЛО МЈЕСТО У СРБИЈИ И НАЦИСТИЧКУ ЊЕМАЧКУ? Које све благо крије Рудна глава? |

ДОБОЈСКИ КАЗАМАТ У БАРАКАМА ГДЈЕ СУ ЛИПСАЛИ ЗАРАЖЕНИ КОЊИ Аустроугарска формирала први концетрациони логор у модерној Европи искључиво за Србе |

Додик: Данас ћу разговарати са Борељом у вези ПИК-а

11/02/2022

Српски члан Предсједништва БиХ Милорад Додик рекао је за РТРС да ће данас имати телефонски разговор са високим представником Европске уније за спољну политику и безбједност Жозеп Борељом у вези са посљедњим саопштењем ПИК-а о одлуци Народне скупштине Републике Српске о ВСТС-у.

 

Милорад Додик

„Они ће урадити исто као прије 10 година као што је урадила Кетрин Ештон, а то је да нас опет преваре. И то на истом питању, а то је правосуђе“, истакао је Додик.

Додик је нагласио да је Ештонова тада дошла у Српску и тражила да се пролонгира референдум, јер је знала резултате унапријед.

„И шта сад, ја да поново вјерујем Борељу и то у смислу да нас превари у наредних 10 година“, каже Додик.

Истакао је да Српска наставља са планираним активностима.

„Ми ћемо наставити да радимо свој посао. Народна скупштина Српске ће спровести демократску расправу о ВСТС-у. Ми ћемо то усвојити у Народној скупштини и тај закон ћемо реализовати“, истакао је Додик.

Додик је истакао да комплетна прича ПИК-а и посланика у Европском парламенту који су рекли да усвајање Нацрта закона о ВСТС Српске није у складу са Уставом, подвала.

„То је медијска пропаганда која је направила неред у БиХ. Сада ти странци бране своје смеће, које су креирали прије десет до 15 година, антиуставно, без икаквих норми. Високи представник никад није имао право и ми то управо говоримо. Нећемо се уморити подсјећати на то“, навео је Додик.

Истиче да су требали раније са сједну и разговарају о проблемима Српске.

„Ипак о томе нема разговора. Овјде се ради о наставку политичке силе, као што је цијела прича око Кристијана Шмита. Он је дошао овдје, а нико га није именовао“, рекао је Додик.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести