НОВОСТИ

НАЈСМЈЕШНИЈА СРПСКА ПРЕЗИМЕНА: Анегдоте о поријеклу неких мање познатих породичних имена |

СРПСКИ ОБИЧАЈИ: Према традицији нашег гостопримства овако се правилно дочекују гости |

Свијет је био пред новим крвавим сукобом, ЈУГОСЛАВИЈА је одговорила силом и оборила амерички авион! Сукоб са Италијом трајао је до 1975! |

ХУМАНОСТ И ТРАГЕДИЈА РУКУ ПОДРУКУ: Нијемци запалили цијело село, али Дража није дао пилоте! |

МИСТЕРИЈА МАРСЕЉСКЕ ТРАГЕДИЈЕ: Версајској Европи било у интересу да склони југословенског суверена |

ОВА ФРЕСКА ПОСТОЈИ САМО У СРБИЈИ: Мач у Христовим рукама има важну симболику за српски народ |

ОВА СРПСКА ПЈЕСМА ЈЕ ПОСТАЛА НАЈСКУПЉА ЗБОГ САМО ДВИЈЕ РИЈЕЧИ: Један човјек је „ВРАТИО ИЗ МРТВИХ“, зна је ЦИЈЕЛИ РЕГИОН |

НА ВЕЛИКО ИЗНЕНАЂЕЊЕ ТУРАКА Из језера „изронила“ православна црква! |

ЦРКВА У КОЈОЈ ЈЕ БИО ЗАТОЧЕН СТЕФАН НЕМАЊА Молећи се своме заштитнику на чудесни начин бива ослобођен |

ВОЈВОДА БОЈОВИЋ ЈЕ ИМАО И ФРАНЦУСКИ ОРДЕН! Носио ковчег са посмртним остацима војводе Путника, али и вожда Kарађорђа |

Кесић: Олбрајтова није могла да опрости Холбруку Дејтонски споразум

24/03/2022

Политички аналитичар Обрад Кесић изјавио је данас да је бивши амерички државни секретар Мадлен Олбрајт заступала агресивне поједностављене политичке ставове јер, како је рекао, није имала интелектуалних капацитета, док Ричарду Холбруку „није могла да опрости Дејтонски споразум“.

 

 

– Једном је ми је Збигњев Бжежински /бивши универзитетски професор Олбрајтове са Универзитета Колумбија/, кад сам питао о ној, јер је била студент код њега, рекао да је она била најгори студент кога је икада имао – рекао је Кесић за београдску телевизију „К1“.

Он је оцијенио да је, стога, мањак интелектуалних капацитета могући разлог због чега се она тако залагала црно–бијело за бомбардовање, санкције, недемократске методе и силу у спровођењу америчке политике, као и за шовинистичко изјашњавање против српског народа, који ју је спасао два пута.

– Увјерен сам да њена највећа мана није била слепа амбиција, коју је имала и због чега се везала за Демократску странку и толико уложила у њу, него то што једноставно није имала интелектуални капацитет и гледала је све врло поједностављено – рекао је Кесић.

Он је оцијенио да је Олбрајтова зато бомбардовање Југославије гледала као прилику за Америку да покаже да има капацитета да уређује свијет, да поврати самоповјерење због Вијетнама и фијаска са повлачењем америчких трупа из Сомалије.

– Олбрајтова је 90-тих година имала директни сукоб са Холбруком, али не само због амбиције, јер је и Холбрук мислио да ће бити државни секретар. Они су били у сукобу зато што она њему никада није опростила Дејтонски споразум – рекао је Кесић.

Он је навео да је Олбрајтова мислила да је Америка коначно била спремна да интервенише, да бомбардује Србе и да, на неки начин, помогне да Срби буду поражени 1995. године.

Кесић је истакао да се Олбрајтова удружила са снагама у администрацији /Била/ Клинтона, који су уочи агресије на СР Југославију, били против Холбрука због личног сукоба, али и који су жељели бомбардовање Југославије.

– Они су направили савез, изоловали Холбрука, тако да он није имао простор да се било шта договори да би се избегло бомбардовање – рекао је Кесић.

Олбрајтова је умрла јуче у 84. години.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести