НОВОСТИ

МИСТЕРИЈА НА ТРГУ РЕПУБЛИКЕ: Мјесто невиђење патње Срба |

БИВША МИСИЦА ЖРТВОВАЛА СВОЈ ЖИВОТ ЗА СРБИЈУ: Ово је Љиљана, заборављена СРПСKА ХЕРОИНА |

КО СУ МАКЕДОНЦИ РОЂЕНИ У ДРЕЗДЕНУ? Kако је Титова Југославија постала полигон за стварање нових народа |

ТАЈНA ПАРОЛЕ “БОЉЕ РАТ НЕГО ПАКТ”: Демонстрације у Београду помогла је енглеска пропаганда, а ево како су ОПИСАЛИ СРБЕ |

СРПKИЊА НАПИСАЛА ДРЖАВНУ ХИМНУ АУСТРИЈЕ! Постојале су поштанске маркице са њеним ликом |

ЕВО ШТА ЈЕ АРКАН РЕКАО О ХРВАТИМА НАКОН ТУЧЕ НА МАКСИМИРУ Фудбал је увијек био пуно више од игре… |

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЈЕДИНО ЗНАО ИСТИНУ „Кад дође вријеме он ће се сам појавити…“ |

ШТА ЈЕ РЕКАО ТИТОВ ЉЕКАР? Броз је само ово држао уз себе |

ШТА ВЕЖЕ МАЛО МЈЕСТО У СРБИЈИ И НАЦИСТИЧКУ ЊЕМАЧКУ? Које све благо крије Рудна глава? |

ДОБОЈСКИ КАЗАМАТ У БАРАКАМА ГДЈЕ СУ ЛИПСАЛИ ЗАРАЖЕНИ КОЊИ Аустроугарска формирала први концетрациони логор у модерној Европи искључиво за Србе |

Повлачење спорног закона – услов за повратак Срба у процес одлучивања

01/10/2021

Српски члан Предсједништва БиХ Милорад Додик изјавио је да ће се представници Републике Српске вратити у процес одлучивања на нивоу БиХ, онда када буде укинут спорни закон који је наметнуо бивши високи представник Валентин Инцко.

 

Заједничке институције БиХ

 

Додик је на конференцији у Источном Сарајеву рекао да његово присуство на састанку са предсједником Европске комисије Урсулом фон дер Лајен није знак деблокаде, пошто никакве блокаде нема.

– Господину /предсједавајућем Предсједништва БиХ Жељку/ Комшићу нико не брани да закаже сједницу Предсједништва. Био сам и на претходној. Немам позив за сједницу и ја нисам предсједавајући да их заказујем. Они не сазивају сједнице да би причали како неко нешто блокира. Нека је закажу и ја ћу доћи – навео је Додик.

Он је додао да је очигледно да се ствари у БиХ неће ријешити.

– Никаква деблокада није у питању јер није било блокада. Наш политички став о томе је потпуно исправан. Укините закон који је наметнуо Инцко, ту срамну и јадну одлуку, и ми ћемо се вратити у процес одлучивања о стварима, а дотле то нећемо учинити – поручио је српски члан Предсједништва БиХ.

Када је ријеч о доношењу одлуке о привременом финансирању заједничких институција, Додик је нагласио да је направљен преседан, те да је то одлука системског карактера која у суштини рјешава проблем запослених.

– Био је огромни притисак, па чак и опозиције из Републике Српске, која је медијским наступима, вјероватно очекујући да те одлуке неће бити, почела нападати власт Српске и мене наводећи да не дамо људима да живе – рекао је Додик.

Он је нагласио да се око одлуке о привременом финансирању чуо са лидерима опозиције, осим са лидером ПДП-а Браниславом Бореновићем, који није био доступан.

– Мислим да је некоректно, пошто су о мени давали изјаве, а ја нисам дволичан и нећу да се тако понашам. Мислим да је та одлука, као што је рекла одлука Народне скупштине Српске, да спријечимо доношењем или не доношењем одлука штету по Републику Српску, а 7.000 наших људи који тамо ради сигурно би било у проблему да није донесена ова одлука – истакао је Додик.

Додик, који је лидер СНСД-а, поручио је да ова странка апсолутно остаје привржена закључцима Народне скупштине Републике Српске.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести