НОВОСТИ

МИСТЕРИЈА НА ТРГУ РЕПУБЛИКЕ: Мјесто невиђење патње Срба |

БИВША МИСИЦА ЖРТВОВАЛА СВОЈ ЖИВОТ ЗА СРБИЈУ: Ово је Љиљана, заборављена СРПСKА ХЕРОИНА |

КО СУ МАКЕДОНЦИ РОЂЕНИ У ДРЕЗДЕНУ? Kако је Титова Југославија постала полигон за стварање нових народа |

ТАЈНA ПАРОЛЕ “БОЉЕ РАТ НЕГО ПАКТ”: Демонстрације у Београду помогла је енглеска пропаганда, а ево како су ОПИСАЛИ СРБЕ |

СРПKИЊА НАПИСАЛА ДРЖАВНУ ХИМНУ АУСТРИЈЕ! Постојале су поштанске маркице са њеним ликом |

ЕВО ШТА ЈЕ АРКАН РЕКАО О ХРВАТИМА НАКОН ТУЧЕ НА МАКСИМИРУ Фудбал је увијек био пуно више од игре… |

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЈЕДИНО ЗНАО ИСТИНУ „Кад дође вријеме он ће се сам појавити…“ |

ШТА ЈЕ РЕКАО ТИТОВ ЉЕКАР? Броз је само ово држао уз себе |

ШТА ВЕЖЕ МАЛО МЈЕСТО У СРБИЈИ И НАЦИСТИЧКУ ЊЕМАЧКУ? Које све благо крије Рудна глава? |

ДОБОЈСКИ КАЗАМАТ У БАРАКАМА ГДЈЕ СУ ЛИПСАЛИ ЗАРАЖЕНИ КОЊИ Аустроугарска формирала први концетрациони логор у модерној Европи искључиво за Србе |

Ђокић: Расправа у Конгресу – директно мијешање у унутрашње односе БиХ

17/02/2022

Предсједник СП-а Петар Ђокић оцијенио је за Срну да је расправа у Конгресу САД, у којој је учествовао и амерички специјални изасланик за западни Балкан Габријел Ескобар, ништа друго него директно мијешање у унутрашње односе у БиХ.

 

Расправа у Конгресу

Петар Ђокић

 

Ђокић је изјавио да такво понашање представља непримјерену политику према другим земљама.

– Јесте Америка највећим дијелом допринијела настанку Дејтонског мировног споразума и његовој имплементацији до сада али треба да престану да намећу обрасце даљег начина живота у БиХ и да препусте народима који овдје живе да уреде међусобно своје односе на бази своје стварне воље, реалних могућности и потреба и интереса које имамо – истакао је Ђокић.

Ђокић сматра да је такав начин наступа у америчком Конгресу покушај пријетње према Републици Српској и према српском члану Предсједништва БиХ Милораду Додику, „који се само понаша онако како институције Републике Српске од њега захтијевају“.

– Има и он у томе своју улогу, у смислу креирања става институција Републике Српске, али није једини који о томе одлучује. О томе су одлуку донијели посланици у парламенту – нагласио је Ђокић.

Он је истакао да на овај начин амерички званичници једнострано приступају стању у БиХ.

Ђокић је напоменуо да је у БиХ много дубља криза настала и постоји због проблема између Бошњака и Хрвата.

– Много је више та криза потресна за односе у БиХ него што је то захтјев Срба који желе само да се поштује Дејтонски мировни споразум. Ми принципијелно, и Додик и сви, тражимо да се досљедно поштује Дејтонски споразум, да се поштује Устав БиХ онакав како је написан – нагласио је Ђокић.

Амерички специјални изасланик за западни Балкан Габријел Ескобар рекао је јуче да се САД „боре да стање у БиХ буде боље и да се Срби врате у институције“, а да, док се то не деси, „раде са опозицијом и на томе да онемогуће“ српског члана Предсједништва БиХ Милорада Додика.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести