НОВОСТИ

ЕВО ШТА ЈЕ АРКАН РЕКАО О ХРВАТИМА НАКОН ТУЧЕ НА МАКСИМИРУ Фудбал је увијек био пуно више од игре… |

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЈЕДИНО ЗНАО ИСТИНУ „Кад дође вријеме он ће се сам појавити…“ |

ШТА ЈЕ РЕКАО ТИТОВ ЉЕКАР? Броз је само ово држао уз себе |

ШТА ВЕЖЕ МАЛО МЈЕСТО У СРБИЈИ И НАЦИСТИЧКУ ЊЕМАЧКУ? Које све благо крије Рудна глава? |

ДОБОЈСКИ КАЗАМАТ У БАРАКАМА ГДЈЕ СУ ЛИПСАЛИ ЗАРАЖЕНИ КОЊИ Аустроугарска формирала први концетрациони логор у модерној Европи искључиво за Србе |

НИЈЕМЦИ СУ ГА ИЗВЕЛИ НА СТРИЈЕЉАЊЕ, САМО ГА ЈЕ БОГ СПАСАО: Написао је најтужнију пјесму коју су КОМУНИСТИ забранили, а она је ОЖИВЈЕЛА |

ОТКРИВАМО: Комунисти возили помије и млијеко у возилу у ком је убијен краљ Александар! На крају је завршио на војном отпаду |

ЧАСТ ЈЕ ОДБРАЊЕНА: Ово је прича о судбини српских ратних барјака! |

ПРИНЦ МИХАИЛО ПЕТРОВИЋ ЊЕГОШ: Ништа није било праведније од уједињења 1918. |

ДЈЕДА МИЛОЈЕ ЈЕ ШПИЈУНИРАО ЧАК И ТИТА: Био је СУПЕРОБАВЈЕШТАЈАЦ, говорио 4 језика и сваком је могао да уђе у душу! |

Анђелковић: Забрана уласка Ковићу у БиХ удар на Српску

15/03/2022

Политички аналитичар Драгомир Анђелковић изјавио је да је забрана уласка у БиХ професору Филозофског факултета Милошу Ковићу удар на Републику Српску.

 

Драгомир Анђелковић

Ковићу је у суботу гранична полиција БиХ прелазу Вардиште забранила улазак, уз образложење да представља претњу по безбједност БиХ.

– Ово уистину подсјећа на најцрње вријеме стаљинизма, да се неко прогања због става. Професор Ковић ни на који начин не може да угрози безбједност БиХ, посебно што 49 одсто ентитета БиХ представља Републику Српску, гдеј га виде у најпозитивнијем свјетлу. Ово је удар на Српску, неко покушава да демонстрира Бањалуци да може да успоставља кинески зид између Српске и Србије. Не вјерујем да ће то моћи да се одржи – казао је Анђелковић.

Он сматра да је ово једна од посљедица рата у Украјини.

– Мислим да ће Бањалука озбиљно реаговати, ово је једна посљедица онога сто се дешава у Украјини. Сад је неко у Сарајеву помислио: „Опет долази наших пет минута“, али не вјерујем да ће то дати ту врсту резултата, јер Запад не жели да отвара нови фронт, посебно не у свом дворишту. Ово је више провокација – додао је он.

Упитан да прокоментарише изјаву косовског амбасадора у Њемачкој Фарука Ајетија, који је рекао да су косовски Албанци, међу њима и бивши борци ОВК, заштитили манастир Дечане од „гневне гомиле“, уз тврдњу да су многе српске православне цркве прије више вјекова биле албанске католичке цркве, Анђелковић је рекао:

– Ради се о замјени теза, дрскости, лажима. Квази дипломата износи ствари које су несхватљиве. Сваки наш манастир има свог ктитора, зна се шта је кад подигнуто, посебно што Албанаца у то вријеме скоро да није било. Било је око два одсто албанских сточара, о чему свједочи и турски попис – нагласио је.

Он сматра да се „русофобија“ у региону се пројектује и на Србију.

– Сви су се осоколили сада. Та русофобија се сада пројектује и на нас. Многи у региону покушавају да нас стигматизују. Навикли смо ми на то, Русија неће поклекнути, наћи ће начин да заштити своје интересе, а и Србија ће наћи начин да заштити оно до чега нам је стало – нагласио је Анђелковић.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести