НОВОСТИ

ИМАО ЈЕ ДОБАР РАЗЛОГ Зашто патријарх Павле никада није вјенчавао ни сахрањивао? |

САВЕЗНИЧКЕ БОМБЕ СРАВНИЛЕ НЕБРАЊЕНИ ГРАД СА ЗЕМЉОМ Комунистри све знали, одобрили и на крају заташкали |

ВЈЕРОВАЛИ ИЛИ НЕ: Остала је само једна једина круна неког српског владара данас у Србији |

ЗБОГ ЊЕНЕ ХУМАНОСТИ, МОЖДА ЈЕ ПРОГЛАСЕ ЗА СВЕТИЦУ! Знате ли ко је Јелена Савојска и зашто је тражила дворску даму из Србије? |

ИДЕМО ЛИ ЊИХОВИМ СТОПАМА? Стефан Немања и Стефан Првовенчани су стварали државу, а Свети Сава је испунио духовним и културним садржајима! |

Тришић Бабић: Нови високи представник требало би да укине одлуке својих претходника |

Бањалука: Комшија, не троши толико воде, пријавићу те |

Потписани меморандуми са представницима америчких компанија |

Новац од поклоњења Појасу Пресвете Богородице Србима на Косову и Метохији |

Хрватска: Забрањена продаја алкохола и енергетских пића малољетницима |

Потписани меморандуми са представницима америчких компанија

29/05/2026

Министар привреде и предузетништва Раденко Бубић, министар унутрашњих послова Жељко Будимир и министар саобраћаја и веза Републике Српске Зоран Стевановић потписали су у Бањалуци меморандуме о разумијевању са представницима америчких компанија.

Ријеч је о америчким пословним људима који су били учесници Самита о економији и безбједности на коме се чуло да све више држава, попут САД, препознаје потенцијал у Републици Српској након што је годинама била игнорисана од инвеститора са Запада.

Потписивању меморандума присуствовао је и предсједник Владе Српске Саво Минић.

Стевановић је рекао да је потписан меморандум о разумијевању и идентификацији потенцијалних пројеката и тражења начина за заједничко финансирање.

– Дио те идентификације је да уђемо у пројекат Јадранско-јонског аутопута, дионица Столац-Требиње – рекао је он.

Бубић је навео да се меморандум који је данас потписао односи на сарадњу у области намјенске индустрије.

Будимир је рекао да МУП размишља о набавци неколико вишенамјенских хеликоптера, прије свега хеликоптера које производи компанија из САД, а такав један хелокиптер већ се користи у ваздухопловној јединици МУП-а.

– Ријеч је о најбољој опреми на тржишту, то је један од разлога што смо заинтересовани за сарадњу – истакао је Будимир.

Директор Ребајн глобала Ери Ребајн представио је, како је рекао, компанију која се бави изградњом путева високог квалитета.

– Узбуђени смо што можемо ту технологију да донесемо вама – рекао је он.

Власник компаније Redstar Ordannce из САД Ранко Ристић изразио је задовљство приликом да понуди производе из САД највишег квалитета.

– Ријеч је хеликоптерима, ноћној оптици, користи ке у сад полиција и војска. Набавка машина за производњу муниције. Надамо се да ћемо уговоре реализовати ускоро – истакао је Ристић.

Коментари

0

Пошаљи коментар

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести