НОВОСТИ

Фреску Плавог анђела чија надземаљска љепота засењује све, опјевао је Бранко Миљковић |

Постоје ли заиста чини и уроци: Текст једног свештеника разјашњава да ли у њих треба вјеровати и који је став православне цркве |

МОЖДА СУ ПУНИ ЗЛАТА: У лагумима испод овог града налази се благо проклете Јерине? |

ЈОВАН ДУЧИЋ О РОДОЉУБЉУ И ПРАВДИ: Неправда раздваја људе |

ОВАКО ЈЕ ВОЛИО БРАНКО ЋОПИЋ: 19 година забрањене љубави стало је у 56 писама, неколико разгледница и кратких сусрета |

ЈЕДИНА САЧУВАНА – КРУНА КРАЉА ПЕТРА ПРВОГ: Тајна је у топу од ког је изливена |

„КАД САМ ОБЈАВИО ДОКУМЕНТЕ ОЗНЕ ЗАБРАНИЛИ СУ МИ ПРИСТУП У АРХИВ!“ Важан податак о Дражи Михајловићу се и даље скрива! |

КРВАВИ ВАЗДУШНИ РАТ НАД ЗАПАДНОМ СЛАВОНИЈОМ У ПЛАНСКОМ ПРОТЕРИВАЊУ СРБА: „Бљесак“ је масовни прогон српских цивила |

НИСУ ЈЕ СЛОМИЛА НИ 3 ДАНА ЈЕЗИВОГ МУЧЕЊА: Била је дијете кад су је објесили, а њене посљедње ријечи биле су ШАМАР НАЦИСТИМА |

КАД „МАЛА“ СРБИЈА УЗВРАТИ УДАРАЦ Зашто је Степа Степановић кренуо на своју руку, а умјесто казне, постао војвода? |

Додик: Моја врата као предсједника Српске биће отворена за све људе

10/12/2022

Предсједник Републике Српске Милорад Додик изјавио је да је Република Српска много уложила у изградњу болница, осавремењавање и доступност здравствених услуга, али да се у сљедећем периоду мора градити повјерење између људи и институција, а посебно љекара и пацијената.

 

 

Додик је навео да акција „С љубављу храбрим срцима“ има традицију и да ће ове године бити одржана по 13. пут с циљем да свако породилиште у Српској добије савремени транспортни инкубатор.

– Овог децембра Република Српска – наши људи, наши привредници и наше институције – окупиће се тог циља – рекао је Додик за Срну и додао да је децембар мјесец даривања, хуманости и солидарности, мјесец у којем сви бар на тренутак застану, размисле и саосјећају се са онима који пролазе тешке тренутке.

– Децемабр је мјесец у којем помјеримо поглед са свакодневних обавеза и брига и сјетимо се оних којима живот „није дао исте шансе“. И нека то остане такав мјесец. Али овај мјесец и ова акција неће више бити закључак и завршетак посла који мој тим и ја радимо по неколико мјесеци како бисмо помогли и ријешили неки проблем – указао је Додик.

Предсједник Српске је истакао да ће децембар од сада бити почетак посла у којем ће свака особа које се то тиче, која има знање, вјештине и вољу, и свака особа која је за тај посао одговорна дати све од себе да се изазови рјешавају до краја.

Додик је нагласио да ће то бити његова мисија, оперативни задатак и завјет.

– Нећемо сакупљати новац слањем СМС порука, нећемо купити политичке поене, као што нисмо ни до сада, нећемо приписивати заслуге и пребацивати одговорност, нећемо се дијелити. Заједно ћемо показати да знамо шта је заиста важно у животу и да смо ту једни за друге. И да ћемо бити ту једни за друге 365 и 366 дана у години – рекао је Додик.

Додик је изразио захвалност педијатрима широм Републике Српске, с којима је ових дана у свакодневном контакту, што су ми објаснили проблем транспорта беба са којима није био упознат.

– Схватио сам да то није само чин превоза у којем је сваки минут битан. То је далеко више од тога – то су понекад секунде у којима одређујемо судбину тих беба за цијели живот. Поносан сам на педијатре широм Републике Српске због свега што су до сада урадили за сву дјецу, али ћу бити најпоноснији и најзахвалнији кад урадимо све, баш све што можемо. А сви можемо далеко више – поручио је Додик.

„С љубављу храбрим срцима“, каже Додик, неће само обновити транспортне инкубаторе како бисмо били спремни да свакој беби – без обзира на невољу која ју је снашла у првим секундама живота – обезбиједимо најбољу прилику коју можемо да буде здраво дијете, да има здрав и лијеп живот.

– Наши најмлађи и њихови родитељи никад не треба да дођу у ситуацију да поред проблема који их задеси размишљају о условима, услугама, приступу љекара. То мора да се подразумијева. Учинићемо да сваки родитељ с узбуђењем, радошћу, али и с осјећајем сигурности, топлине и повјерења чека тренутак новог живота. Знам да то можемо заједно – поручио је Додик.

Он је истакао да ће на том путу његова врата као предсједника Републике и као човјека бити отворена за све људе из Републике Српске, као што је овај пут чуо и разумио родитеље и педијатре.

– О одговорности оних који су за то задужени другом приликом – рекао је Додик.

У Бањалуци ће, под покровитељством предсједника Републике Српске Милорада Додика, 26. децембра бити одржано 13. донаторско вече „С љубављу храбрим срцима“, с циљем обезбјеђења транспортних инкубатора у породилиштима широм Српске, саопштено је из Кабинета предсједника Српске.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести