НОВОСТИ

Фреску Плавог анђела чија надземаљска љепота засењује све, опјевао је Бранко Миљковић |

Постоје ли заиста чини и уроци: Текст једног свештеника разјашњава да ли у њих треба вјеровати и који је став православне цркве |

МОЖДА СУ ПУНИ ЗЛАТА: У лагумима испод овог града налази се благо проклете Јерине? |

ЈОВАН ДУЧИЋ О РОДОЉУБЉУ И ПРАВДИ: Неправда раздваја људе |

ОВАКО ЈЕ ВОЛИО БРАНКО ЋОПИЋ: 19 година забрањене љубави стало је у 56 писама, неколико разгледница и кратких сусрета |

ЈЕДИНА САЧУВАНА – КРУНА КРАЉА ПЕТРА ПРВОГ: Тајна је у топу од ког је изливена |

„КАД САМ ОБЈАВИО ДОКУМЕНТЕ ОЗНЕ ЗАБРАНИЛИ СУ МИ ПРИСТУП У АРХИВ!“ Важан податак о Дражи Михајловићу се и даље скрива! |

КРВАВИ ВАЗДУШНИ РАТ НАД ЗАПАДНОМ СЛАВОНИЈОМ У ПЛАНСКОМ ПРОТЕРИВАЊУ СРБА: „Бљесак“ је масовни прогон српских цивила |

НИСУ ЈЕ СЛОМИЛА НИ 3 ДАНА ЈЕЗИВОГ МУЧЕЊА: Била је дијете кад су је објесили, а њене посљедње ријечи биле су ШАМАР НАЦИСТИМА |

КАД „МАЛА“ СРБИЈА УЗВРАТИ УДАРАЦ Зашто је Степа Степановић кренуо на своју руку, а умјесто казне, постао војвода? |

Додик: Нова Влада Српске да ради на јачању институција

11/12/2022

Предсједник Републике Српске Милорад Додик истакао је да од нове Владе Српске очекује да ради на јачању институција.

 

 

Додик је навео да ће након формирања Вијећа народа у уторак, 13. децембра, бити затражено одржавање сједнице Народне скупштине Српске на којој ће бити изабрана нова Влада.

– Од владе очекујем да ради на јачању институција, као и да одговори на социјална и економска питања, те енергетску безбједност Републике – написао је Додик на Инстаграму.

Додик, који је и лидер СНСД-а, навео је да је мандатар за састав нове владе Радован Вишковић протекле седмице упознао окупљене на састанку Извршног комитета СНСД-а о активностима на том плану.

– И ове седмице свједочили смо новим незаконитим одлукама Централне изборне комисије БиХ у вези с избором делегата у Дом народа, против којих смо поднијели жалбу суду и кривичне пријаве против чланова ЦИК-а због кршења закона и злоупотребе положаја“, подсјетио је Додик.

Додик је напоменуо да су настављени преговори о формирању власти на нивоу БиХ и да је СНСД имао састанак са представницима „осморке“.

Према његовим ријечима, јасно је да СНСД с коалиционим партнерима, ХДЗ БиХ и „осморка“ имају капацитет да формирају власт на нивоу БиХ.

Додику је протекле седмице додијељена престижна награда „Капетан Миша Анастасијевић“, која је, како је рекао, велико признање за њега, али и за све његове сараднике који су му били подршка у ономе због чега је изабран за личност године.

Предсједник Српске подсјетио је да је протекле седмице имао и важан разговор са предсједником Србије Александром Вучићем о ситуацији на Косову и Метохији.

Додик је напоменуо да је на радном састанку с представницима Удружења педијатара из Републике Српске поводом предстојеће донаторске вечери „С љубављу храбрим срцима“ дао пуну подршку њиховој иницијативи да овогодишња хуманитарна акција има за циљ да се породилиштима широм Српске обезбиједе транспортни инкубатори и омогући витално важан савремени неонатални транспорт.

Након вандалског напада на Саборну цркву у Мостару, Додик је разговарао са старјешином цркве и изразио спремност да се хитно интервенише на санацији штете.

– Предложио сам да се нађе агенција која би обезбјеђивала Саборни храм у Мостару – додао је Додик.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести