НОВОСТИ

ЕВО ШТА ЈЕ АРКАН РЕКАО О ХРВАТИМА НАКОН ТУЧЕ НА МАКСИМИРУ Фудбал је увијек био пуно више од игре… |

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЈЕДИНО ЗНАО ИСТИНУ „Кад дође вријеме он ће се сам појавити…“ |

ШТА ЈЕ РЕКАО ТИТОВ ЉЕКАР? Броз је само ово држао уз себе |

ШТА ВЕЖЕ МАЛО МЈЕСТО У СРБИЈИ И НАЦИСТИЧКУ ЊЕМАЧКУ? Које све благо крије Рудна глава? |

ДОБОЈСКИ КАЗАМАТ У БАРАКАМА ГДЈЕ СУ ЛИПСАЛИ ЗАРАЖЕНИ КОЊИ Аустроугарска формирала први концетрациони логор у модерној Европи искључиво за Србе |

НИЈЕМЦИ СУ ГА ИЗВЕЛИ НА СТРИЈЕЉАЊЕ, САМО ГА ЈЕ БОГ СПАСАО: Написао је најтужнију пјесму коју су КОМУНИСТИ забранили, а она је ОЖИВЈЕЛА |

ОТКРИВАМО: Комунисти возили помије и млијеко у возилу у ком је убијен краљ Александар! На крају је завршио на војном отпаду |

ЧАСТ ЈЕ ОДБРАЊЕНА: Ово је прича о судбини српских ратних барјака! |

ПРИНЦ МИХАИЛО ПЕТРОВИЋ ЊЕГОШ: Ништа није било праведније од уједињења 1918. |

ДЈЕДА МИЛОЈЕ ЈЕ ШПИЈУНИРАО ЧАК И ТИТА: Био је СУПЕРОБАВЈЕШТАЈАЦ, говорио 4 језика и сваком је могао да уђе у душу! |

Ђајић:Борци су часна популација и нико од њих није отишао на ратиште да би данас неко њима трговао

08/03/2022

Сједница Народне скупштине Републике Српске на којој ће се расправљати о правима бораца биће одржана у сриједу 9.марта. Тим поводом народни посланик у Народној скупштини Владо Ђајић поручио је да је увијек на страни бораца те да осуђује начин на који опозиција у Републици Српској користи ову категорију за своје јефтине поене.

Владо Ђајић

„Мислим да нема компетентније особе у Скупштини да разговара о правима бораца од мене. Био сам и сам учесник рата од септембра 1991. године и знам како је провести у рову, на ратишту, гледати страдале и рањене. Многе сам спашавао. Знам шта ти људи заслужују. Апсолутно сам за повећање стандарда и статуса свих бораца и породица погинулих“, рекао је Ђајић.

Он каже да ни једног тренутка није злоупотријебио борце како су то поједини представљали. Борци су часна популација, каже Ђајић.

,,Ни једног тренутка нисам злоупотријебио борце. Иако сам предсједник Градског одбора СНСД-а нисам их звао да се учлањују у партију нити сам рекао да ћу се борити за њихова права ако буду чланови партије у којој сам ја. Борци су часна популација и нико од њих није отишао на ратиште да би данас неко њима трговао. Они су створили Републику Српску и обавеза свих нас је да пронађемо могућности да они имају што квалитетнији живот“, рекао је Владо Ђајић.

Народни посланик и директор УКЦ-а Републике Српске Владо Ђајић најавио је да ће ускоро заједно са свим љекарима са УКЦ-а радити на праведнијем правилнику о расподјели новчаних средстава за све борце, а у којем ће бити укључени и сви борци, као и инвалиди.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести