НОВОСТИ

ЕВО ШТА ЈЕ АРКАН РЕКАО О ХРВАТИМА НАКОН ТУЧЕ НА МАКСИМИРУ Фудбал је увијек био пуно више од игре… |

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЈЕДИНО ЗНАО ИСТИНУ „Кад дође вријеме он ће се сам појавити…“ |

ШТА ЈЕ РЕКАО ТИТОВ ЉЕКАР? Броз је само ово држао уз себе |

ШТА ВЕЖЕ МАЛО МЈЕСТО У СРБИЈИ И НАЦИСТИЧКУ ЊЕМАЧКУ? Које све благо крије Рудна глава? |

ДОБОЈСКИ КАЗАМАТ У БАРАКАМА ГДЈЕ СУ ЛИПСАЛИ ЗАРАЖЕНИ КОЊИ Аустроугарска формирала први концетрациони логор у модерној Европи искључиво за Србе |

НИЈЕМЦИ СУ ГА ИЗВЕЛИ НА СТРИЈЕЉАЊЕ, САМО ГА ЈЕ БОГ СПАСАО: Написао је најтужнију пјесму коју су КОМУНИСТИ забранили, а она је ОЖИВЈЕЛА |

ОТКРИВАМО: Комунисти возили помије и млијеко у возилу у ком је убијен краљ Александар! На крају је завршио на војном отпаду |

ЧАСТ ЈЕ ОДБРАЊЕНА: Ово је прича о судбини српских ратних барјака! |

ПРИНЦ МИХАИЛО ПЕТРОВИЋ ЊЕГОШ: Ништа није било праведније од уједињења 1918. |

ДЈЕДА МИЛОЈЕ ЈЕ ШПИЈУНИРАО ЧАК И ТИТА: Био је СУПЕРОБАВЈЕШТАЈАЦ, говорио 4 језика и сваком је могао да уђе у душу! |

Ђајић се ставља на располагање борцима: „Њихови животи су уткани у Републику Српску“

09/03/2022

Владо Ђајић посланик у Народној скупштини Републике Српске на ванредној сједници поручио је да као борац који је дуже од четири године провео на ратишту има право да коментарише и да се бори за права бораца Републике Српске.

Владо Ђајић

„Говорим вам као посланик, али и бивши борац који је учествовао у спасавању многих живота, али видио и страшне призоре. Моја су осјећања овдје снажна. Многи су наши пријатељи и саборци погинули, а многи рањени. Њихови животи уткани су у Републику Српску. Бити борац Републике Српске је питање части и поноса, питање достојанства“, рекао је Ђајић.

Ђајић је поручио да разумије борце и њихове захтјеве јер из разговора с њима закључио је да је њихов приједлог око равноправније подјела средстава разуман, те да се ставља на располагање како би се направио бољи и праведнији Правилник о њиховим правима. Додао је да је Република Српска мјесто које је одраз слободе, истине и правде и идеал због којег се одлазило у рат, те да су за њу заслужни борци и да зна да они не желе срушити платни систем Српске.

„У рову гдје са саборцима дијелите добро и зло не постоје патрије, а ни подјеле, у рову постоји част и достојанство, постоје храбни и поносни људи, спремни да се жтрвују у име народа и државе коју воле, а ми борци волимо Републику Српску. Она је наша велика историјска побједа за коју су дали животе наши очеви, браће и синови, али и побједа за коју су исто тако бориле, код куће страхујући и наше мајке, супруге, ћерке, сестре и ја им честитам“, надовезао се Ђајић.

Ђајић је рекао да СНСД и коалициони партнери су и до сада пуно тога урадили по питању бораца, те да подржавају сваки рационалан приједлог како би се побољшао стандард бораца.

Позвао је народне посланике на јединство, те да се издигну изнад личних и политичких партија којим припадају.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести