НОВОСТИ

Фреску Плавог анђела чија надземаљска љепота засењује све, опјевао је Бранко Миљковић |

Постоје ли заиста чини и уроци: Текст једног свештеника разјашњава да ли у њих треба вјеровати и који је став православне цркве |

МОЖДА СУ ПУНИ ЗЛАТА: У лагумима испод овог града налази се благо проклете Јерине? |

ЈОВАН ДУЧИЋ О РОДОЉУБЉУ И ПРАВДИ: Неправда раздваја људе |

ОВАКО ЈЕ ВОЛИО БРАНКО ЋОПИЋ: 19 година забрањене љубави стало је у 56 писама, неколико разгледница и кратких сусрета |

ЈЕДИНА САЧУВАНА – КРУНА КРАЉА ПЕТРА ПРВОГ: Тајна је у топу од ког је изливена |

„КАД САМ ОБЈАВИО ДОКУМЕНТЕ ОЗНЕ ЗАБРАНИЛИ СУ МИ ПРИСТУП У АРХИВ!“ Важан податак о Дражи Михајловићу се и даље скрива! |

КРВАВИ ВАЗДУШНИ РАТ НАД ЗАПАДНОМ СЛАВОНИЈОМ У ПЛАНСКОМ ПРОТЕРИВАЊУ СРБА: „Бљесак“ је масовни прогон српских цивила |

НИСУ ЈЕ СЛОМИЛА НИ 3 ДАНА ЈЕЗИВОГ МУЧЕЊА: Била је дијете кад су је објесили, а њене посљедње ријечи биле су ШАМАР НАЦИСТИМА |

КАД „МАЛА“ СРБИЈА УЗВРАТИ УДАРАЦ Зашто је Степа Степановић кренуо на своју руку, а умјесто казне, постао војвода? |

Ћурић: Из Мостара послати поруку мира

09/12/2022

Градоначелник Требиња Мирко Ћурић изјавио је данас да, након пљачке и девастације Саборне цркве Свете Тројице у Мостару, треба послати поруку мира да би се ситуација што прије стабилизовала.

 

 

Ћурић је рекао да су сви у Мостару опредјељења да се не смије дозволити да појединци који су девастирали храм одлучују о судбини већине и да је и градоначелник Мостара Марио Кордић сагласан да 99 одсто становника сматра да у том граду треба да живе и Срби и Хрвати и муслимани, као и сви остали.

– Поруку мира треба послати посебно када се зна шта се све дешавало у Мостару у посљедње вријеме и треба гледати куда иде већина – рекао је Ћурић, који је са осталим званичницима из Републике Српске и БиХ присуствовао Светој архијерејској литургију у том храму након његове девастације.

Ћурић је рекао новинарима у Требињу да је јасна порука из Мостара да су сви опредјељења да простор треба да добију људи који желе добро Мостару, без обзира којој вјери припадају.

Он је подсјетио да је и градоначелник Кордић већ позвао да починиоци пљачке што прије буду пронађени, да се храм што прије заврши и да је најавио да ће позвати све грађане Мостара да у томе учествују, што ће подржати и буџет града и остале БиХ институције.

Ћурић је нагласио како сумња да је у позадини тог случаја материјална корист јер су доступнији каблови за струју остали непресјечени, а прекиути су они који су освјетљавали храм и омогућавали да ради звоник и сат, што је, како је рекао, радио неко ко није лаик, већ веома стручан.

Саборна црква Свете Тројице у Мостару прије два дана је поново опљачкана, девастирана и покидани су сви каблови за електричну енергију. То је 10. пут ове године да је опљачкан овај свети храм.

У Саборној цркви данас је, у присуству бројних вјерника, владика захумско-херцеговачки и проморски Димитрије уз саслужење свештеника из цијеле Херцеговине служио Свету архијерејску литургију као знак подршке православнима у Мостару.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести