НОВОСТИ

НАЈСМЈЕШНИЈА СРПСКА ПРЕЗИМЕНА: Анегдоте о поријеклу неких мање познатих породичних имена |

СРПСКИ ОБИЧАЈИ: Према традицији нашег гостопримства овако се правилно дочекују гости |

Свијет је био пред новим крвавим сукобом, ЈУГОСЛАВИЈА је одговорила силом и оборила амерички авион! Сукоб са Италијом трајао је до 1975! |

ХУМАНОСТ И ТРАГЕДИЈА РУКУ ПОДРУКУ: Нијемци запалили цијело село, али Дража није дао пилоте! |

МИСТЕРИЈА МАРСЕЉСКЕ ТРАГЕДИЈЕ: Версајској Европи било у интересу да склони југословенског суверена |

ОВА ФРЕСКА ПОСТОЈИ САМО У СРБИЈИ: Мач у Христовим рукама има важну симболику за српски народ |

ОВА СРПСКА ПЈЕСМА ЈЕ ПОСТАЛА НАЈСКУПЉА ЗБОГ САМО ДВИЈЕ РИЈЕЧИ: Један човјек је „ВРАТИО ИЗ МРТВИХ“, зна је ЦИЈЕЛИ РЕГИОН |

НА ВЕЛИКО ИЗНЕНАЂЕЊЕ ТУРАКА Из језера „изронила“ православна црква! |

ЦРКВА У КОЈОЈ ЈЕ БИО ЗАТОЧЕН СТЕФАН НЕМАЊА Молећи се своме заштитнику на чудесни начин бива ослобођен |

ВОЈВОДА БОЈОВИЋ ЈЕ ИМАО И ФРАНЦУСКИ ОРДЕН! Носио ковчег са посмртним остацима војводе Путника, али и вожда Kарађорђа |

Ћосић: Сутра ванредна сједница Савеза општина и градова; Потребно нам је политичко јединство

07/08/2025

Одлука ЦИК-а БиХ о престанку мандата предсједнику Републике Српске Милораду Додику показује још једном да се поједине институције стављају у функцију стварања додатне кризе и покушаја слабљења Републике Српске, рекао је предсједник Савеза општина и градова Републике Српске, Љубиша Ћосић. Он је у Јутарњем програму РТРС рекао да је у овом моменту најважнија слога и да се политички актери не дијеле на позицију и опозицију.

 

– Након брзе реакције ЦИК-а, парадоксално је да су се чланови из Српске ставили на страну оних који незаконити одузимају мандат предсједнику. На сцени је једна дестабилизација институција која почиње од највидљивије институције, институције предсједника. Циљ је од почетка био исти, да се кроз политички процес додђе до ове ситуацвије. Одговор на нассталу кризу даће Народна скупштина Српске а уколико буде референдума народ ће реци своје као што је рекао и 2022. – рекао је Ћосић.

Понавља Ћосић да нам је најпотребније политичко јединсто јер онда не би требали ни тестирати вољу народа.

– Жао ми је што смо се и сада подијелили на опозицију и позицију, а овдје не би требало тако. Ово је процес који је усмјерен на институције у циљу дестабилизације и слабљења Српске. Ко то не види не треба да се бави политиком. И док се се српски национални корпус дијели занемарују се животни пробеми. Уколико се ослаби систем предвођен СНСД урушиле би се институције – сматра Ћосић.

Ово, каже,није ствар било које политичке партије већ Републие Српске.

– Они који своје политичко дјеловање заснивају на уклањању Милорада Додика онда они не заслужују подршку народа. У политичком смислу овдје није никакав крај СНСД како неки кажу. Милорад Додик ће наставити да ради политички посао на овај или онај начин а ми као политичка партија ћемо из овога изаћи још јачи. Ако неко креира политику на томер да оде један човјек са политичке сцене није добро. Јер ако рушиш интитуцију предсједника Републике онда рушиш и Српску. Уколико се међусобно завадимо то неће бити добро и народ ће се осјећати несигурно, економски, у смислу виђења живота њихове дјеце овдје. Они политички освјешћени знају да без политичке стабилности нема ни економске стабилности – навео је Ћосић.

Навео је да морамо бити сложни и не одустати од борбе за институције.

– Јер, ако дозволимо да тај систем урушимо неслогом српских представника, онда нисмо ни заслужили да водимо овај народ – истакао је Ћосић.

У контексту политичке ситуације, Ћосић је за сутра најавио ванредну сједницу Савеза општина и градова у Бањалуци на којој треба да се донесе Декларације која треба да осуди све оно што се дешавало према предсједнику Српске Милораду Додику.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести