НОВОСТИ

МИСТЕРИЈА НА ТРГУ РЕПУБЛИКЕ: Мјесто невиђење патње Срба |

БИВША МИСИЦА ЖРТВОВАЛА СВОЈ ЖИВОТ ЗА СРБИЈУ: Ово је Љиљана, заборављена СРПСKА ХЕРОИНА |

КО СУ МАКЕДОНЦИ РОЂЕНИ У ДРЕЗДЕНУ? Kако је Титова Југославија постала полигон за стварање нових народа |

ТАЈНA ПАРОЛЕ “БОЉЕ РАТ НЕГО ПАКТ”: Демонстрације у Београду помогла је енглеска пропаганда, а ево како су ОПИСАЛИ СРБЕ |

СРПKИЊА НАПИСАЛА ДРЖАВНУ ХИМНУ АУСТРИЈЕ! Постојале су поштанске маркице са њеним ликом |

ЕВО ШТА ЈЕ АРКАН РЕКАО О ХРВАТИМА НАКОН ТУЧЕ НА МАКСИМИРУ Фудбал је увијек био пуно више од игре… |

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЈЕДИНО ЗНАО ИСТИНУ „Кад дође вријеме он ће се сам појавити…“ |

ШТА ЈЕ РЕКАО ТИТОВ ЉЕКАР? Броз је само ово држао уз себе |

ШТА ВЕЖЕ МАЛО МЈЕСТО У СРБИЈИ И НАЦИСТИЧКУ ЊЕМАЧКУ? Које све благо крије Рудна глава? |

ДОБОЈСКИ КАЗАМАТ У БАРАКАМА ГДЈЕ СУ ЛИПСАЛИ ЗАРАЖЕНИ КОЊИ Аустроугарска формирала први концетрациони логор у модерној Европи искључиво за Србе |

Шулић: Службеници СИПА узимају техничке изјаве у парламенту

23/12/2021

Потпредсједник Народне скупштине Републике Српске Дениш Шулић рекао је да службеници Агенције за истраге и заштиту БиХ тренутно у просторијама Народне скупштине узимају техничке изјаве у вези са посебном сједницом парламента о враћању надлежности.

 

Денис Шулић

 

– Ријеч је о документацији у вези са 2003, 2004, и 2005. годином, односно неким одлукама које је Народна скупштина усвајала у том периоду, а вези су са посебном сједницом Народне скупштине од 10. децембра. Желим да похвалим да су врло коректни и професионални – рекао је Шулић новинарима у Бањалуци.

Он је додао да Народна скупштина током посебне сједнице о враћању надлежности није изашла из својих оквира.

– На сједници смо разговарали управо о оним сагласностима које је Народна скупштина Републике Српске дала 2003, 2004. и 2005. године, а имали смо и информацију о преносу надлежности за које Народна скупштина није дала сагласност, већ је то било пренесено под притиском Уставног суда или међународног фактора, најчешће високог представника – истакао је Шулић.

Одговарајући на питања новинара, Шулић је рекао да није добио никакав позив на саслушање у Тужилаштво БиХ и да ће се одазвати уколико га добије.

– Оно што смо радили у Народној скупштини Републике Српске, поготово 10. децембра, било је по Уставу и по закону. Немам проблема да се одазовем и да поново појасним шта смо жељели и шта смо радили – рекао је Шулић.

Одговарајући на питање о одржавању посебне сједнице Народне скупштине на којој би се требало расправљати о закону о високом судском и тужилачком савјету, Шулић је рекао да ће скупштински Колегијум бити одржан када материјал за одржавање те сједнице дође у парламент Српске.

– То је посебна сједница, тако да она не изискује да чекамо фебруар. Можемо је одржати у јануару, када се за то укажу сви потребни услови – рекао је Шулић.

 

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести