НОВОСТИ

Фреску Плавог анђела чија надземаљска љепота засењује све, опјевао је Бранко Миљковић |

Постоје ли заиста чини и уроци: Текст једног свештеника разјашњава да ли у њих треба вјеровати и који је став православне цркве |

МОЖДА СУ ПУНИ ЗЛАТА: У лагумима испод овог града налази се благо проклете Јерине? |

ЈОВАН ДУЧИЋ О РОДОЉУБЉУ И ПРАВДИ: Неправда раздваја људе |

ОВАКО ЈЕ ВОЛИО БРАНКО ЋОПИЋ: 19 година забрањене љубави стало је у 56 писама, неколико разгледница и кратких сусрета |

ЈЕДИНА САЧУВАНА – КРУНА КРАЉА ПЕТРА ПРВОГ: Тајна је у топу од ког је изливена |

„КАД САМ ОБЈАВИО ДОКУМЕНТЕ ОЗНЕ ЗАБРАНИЛИ СУ МИ ПРИСТУП У АРХИВ!“ Важан податак о Дражи Михајловићу се и даље скрива! |

КРВАВИ ВАЗДУШНИ РАТ НАД ЗАПАДНОМ СЛАВОНИЈОМ У ПЛАНСКОМ ПРОТЕРИВАЊУ СРБА: „Бљесак“ је масовни прогон српских цивила |

НИСУ ЈЕ СЛОМИЛА НИ 3 ДАНА ЈЕЗИВОГ МУЧЕЊА: Била је дијете кад су је објесили, а њене посљедње ријечи биле су ШАМАР НАЦИСТИМА |

КАД „МАЛА“ СРБИЈА УЗВРАТИ УДАРАЦ Зашто је Степа Степановић кренуо на своју руку, а умјесто казне, постао војвода? |

Додик: Очекујем да Влада одговори на значајне политичке изазове

27/11/2022

Милорад Додик, предсједник Републике Српске, рекао је да ће заједнички рад предсједника и Владе Републике Српске бити приоритет те да очекује да Влада одговори на значајне политичке изазове.

 

Милорад Додик

Милорад Додик

 

Он је ово навео на Инстаграму у прегледу својих активности у недјељи која је на измаку.

Подсјетио је да обавио консултације да парламентарним странкама и именоовао Радована Мишковића за мандатара.

„У недјељи иза нас обавио сам консултације с представницима политичких партија и именовао Радована Вишковића за мандатара за састав нове владе. Заједнички рад предсједника и Владе биће приоритет и очекујем да Влада одговори на значајне политичке изазове, да да одговоре и на економска и на социјална питања, да обезбиједи стабилност и социјалну и енергетску безбједност људи“, навео је Додик.

Подсјетио је и на своју прву званичну посјету као новоизабраног предсједника Српске. Он и српски члан Предсјендиштва БиХ Жељка Цвијановић разговарали су са предсједником Србије Александром Вучићем у Београду.

„Моја прва званична посјета по ступању на дужност предсједника Српске била је Србији, гдје сам се сусрео с предсједником Србије. Упознао сам га са сложеном ситуацијом у БиХ. Поновио сам опредјељење Републике Српске да помогнемо нашем народу на Косову и Метохији“, подсјетио је Додик.

Поред тога, присуствовао је слави МУП-а Српске и отварању новоизграђених објеката Полицијске академије и Центра за обуку у Залужанима.

Отворена је нове зграде Уставног суда Републике Српске, чијим је отварањем, сматра Додик, изграђен још један у низу репрезентативних објеката које желимо да градимо.

„Разговарао сам с амбасадорима Грчке и Русије, Димитриосом Папандреуом и Игором Калабуховом, као и са Арном Гујоном. Дружио сам се и са младим члановима СНСД-а који су будућност СНСД-а“, закључио је Додик.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести