НОВОСТИ

Фреску Плавог анђела чија надземаљска љепота засењује све, опјевао је Бранко Миљковић |

Постоје ли заиста чини и уроци: Текст једног свештеника разјашњава да ли у њих треба вјеровати и који је став православне цркве |

МОЖДА СУ ПУНИ ЗЛАТА: У лагумима испод овог града налази се благо проклете Јерине? |

ЈОВАН ДУЧИЋ О РОДОЉУБЉУ И ПРАВДИ: Неправда раздваја људе |

ОВАКО ЈЕ ВОЛИО БРАНКО ЋОПИЋ: 19 година забрањене љубави стало је у 56 писама, неколико разгледница и кратких сусрета |

ЈЕДИНА САЧУВАНА – КРУНА КРАЉА ПЕТРА ПРВОГ: Тајна је у топу од ког је изливена |

„КАД САМ ОБЈАВИО ДОКУМЕНТЕ ОЗНЕ ЗАБРАНИЛИ СУ МИ ПРИСТУП У АРХИВ!“ Важан податак о Дражи Михајловићу се и даље скрива! |

КРВАВИ ВАЗДУШНИ РАТ НАД ЗАПАДНОМ СЛАВОНИЈОМ У ПЛАНСКОМ ПРОТЕРИВАЊУ СРБА: „Бљесак“ је масовни прогон српских цивила |

НИСУ ЈЕ СЛОМИЛА НИ 3 ДАНА ЈЕЗИВОГ МУЧЕЊА: Била је дијете кад су је објесили, а њене посљедње ријечи биле су ШАМАР НАЦИСТИМА |

КАД „МАЛА“ СРБИЈА УЗВРАТИ УДАРАЦ Зашто је Степа Степановић кренуо на своју руку, а умјесто казне, постао војвода? |

Анђелковић: Мијешање странаца је суштински проблем у БиХ

02/12/2022

Предсједник Републике Српске Милорад Додик је, приједлогом да бар један дан у недјељи буде дан немијешања страних дипломата у унутрашње ствари БиХ учинио суштинску ствар, јер да нема странаца три народа и два ентитета у БиХ би се о свему сами договарали и договорили, изјавио је за политички аналитичар Драгомир Анђелковић.

 

 

– Тада нико не би имао илузију да ће неко са стране да стане на његову страну и да ће му омогућити да реализује своје максималистичке циљеве, што се стално дешава – рекао је Анђелковић за Срну.

Он је нагласио да конкретно Бошњаци и њихова елита стално имају представу да ће нека америчка коњица да се појави и да им омогући да створе неку централизовану БиХ, гдје ће имати своју хегемонију.

– То се неће десити, али се БиХ због тога суочава са непотребним проблемима. Додик је констатовао суштинску ствар – ако Запад жели стабилност БиХ онда би најбоље било да се више не меша на начин који је крајње једностран и умерен само ка интересима једног народа чиме се БиХ гура у понор – рекао је он.

Анђелковић је нагласио да је Запад свјестан да је изазвао рат у БиХ, а да Додик и Српска ниједног тренутка нису рушили Дејтон, већ су увијек на страни овог споразума.

Он додаје да су на Западу тога свјесни и праве проблем, руше Дејтон, стално воде кампању како би себе опрали, а друге представили као кривце.

Када је ријеч о западњачкој причи о корупцији којој се приклонио и амерички амбасадор Мајкл Марфи поруком да у БиХ сваки дан треба да буде дан борбе против корупције, што је испровоцирало Додикову изјаву о западњачком немијешању, Анђелковић је рекао да се „Американци никада нису борили против корупције већ корупцију виде као средство за геополитичку дискриминацију“.

– Да је уз њих Додик или било ко други кога они на било који начин осуђују, био би третиран као оличење демократије правне државе. Напросто, код њих је све питање геополитичке инструментализације и то зна српски народ и свјестан је да се овдје не ради о нашим проблемима већ о покушају рушења Републике Српске тако што би Србе посвађали, једне оптуживали, а друге подржавали – рекао је он.

Предсједник Републике Српске Милорад Додик изјавио је Срни да подржава идеју америчког амбасадора Мајкла Марфија да у БиХ сваки дан треба да буде дан борбе против корупције, али би предложио и то да у БиХ бар један дан седмично буде без мијешања дипломата у унутрашња питања БиХ.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести