НОВОСТИ

МИСТЕРИЈА НА ТРГУ РЕПУБЛИКЕ: Мјесто невиђење патње Срба |

БИВША МИСИЦА ЖРТВОВАЛА СВОЈ ЖИВОТ ЗА СРБИЈУ: Ово је Љиљана, заборављена СРПСKА ХЕРОИНА |

КО СУ МАКЕДОНЦИ РОЂЕНИ У ДРЕЗДЕНУ? Kако је Титова Југославија постала полигон за стварање нових народа |

ТАЈНA ПАРОЛЕ “БОЉЕ РАТ НЕГО ПАКТ”: Демонстрације у Београду помогла је енглеска пропаганда, а ево како су ОПИСАЛИ СРБЕ |

СРПKИЊА НАПИСАЛА ДРЖАВНУ ХИМНУ АУСТРИЈЕ! Постојале су поштанске маркице са њеним ликом |

ЕВО ШТА ЈЕ АРКАН РЕКАО О ХРВАТИМА НАКОН ТУЧЕ НА МАКСИМИРУ Фудбал је увијек био пуно више од игре… |

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЈЕДИНО ЗНАО ИСТИНУ „Кад дође вријеме он ће се сам појавити…“ |

ШТА ЈЕ РЕКАО ТИТОВ ЉЕКАР? Броз је само ово држао уз себе |

ШТА ВЕЖЕ МАЛО МЈЕСТО У СРБИЈИ И НАЦИСТИЧКУ ЊЕМАЧКУ? Које све благо крије Рудна глава? |

ДОБОЈСКИ КАЗАМАТ У БАРАКАМА ГДЈЕ СУ ЛИПСАЛИ ЗАРАЖЕНИ КОЊИ Аустроугарска формирала први концетрациони логор у модерној Европи искључиво за Србе |

Ристић: Шмит и њему слични не долазе да рјешавају, већ да стварају проблеме

21/12/2022

Народни посланик Славенко Ристић изјавио је да је за сваку осуду данашњи покушај градоначелника Бијељине Љубише Петровића да „преко леђа грађана“ легализује позицију њемачког држављанина Кристијана Шмита у Републици Српској, оцијенивши да странци овдје долазе да стварају, а не да рјешавају проблеме.

 

 

Ристић сматра да је вријеђање интелигенције помислити да њемачки држављанин, који се лажно представља као високи представник, треба и може да рјешава проблеме становника насеља Пет језера или било ког другог грађанина Бијељине и Републике Српске.

– Странци овдје не долазе да рјешавају проблеме, већ да их стварају и то би градоначелник Петровић и сви други у Републици Српској, који су имали и имају контакте са Шмитом и њему сличнима, коначно требало да разумију – истакао је Ристић, који је и лидер Републичке странке Српске.

Он је упозорио да ни ОХР, а поготово њемачки држављанин Шмит, немају надлежност да рјешавају оваква питања већ то треба да ријеши град Бијељина у сарадњи са институцијама Републике Српске.

Градоначелник Бијељине Љубиша Петровић и Кристијан Шмит данас су у бијељинском насељу Пет језера разговарали са људима који треба да легализују своје станове.

Петровићево гостопримство изазвало је огромно незадовољство грађана Бијељине који се питају зашто један њемачки туриста има потребу да разговара са становницима о легализацији објеката јер је то надлеженост Градске управе.

О доласку њемачког туристе Критијана Шмита у Бијељину није било званичне најаве, а градоначелник је своје суграђане о томе обавијестио на свом Фејсбук профилу.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести