НОВОСТИ

ЕВО ШТА ЈЕ АРКАН РЕКАО О ХРВАТИМА НАКОН ТУЧЕ НА МАКСИМИРУ Фудбал је увијек био пуно више од игре… |

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЈЕДИНО ЗНАО ИСТИНУ „Кад дође вријеме он ће се сам појавити…“ |

ШТА ЈЕ РЕКАО ТИТОВ ЉЕКАР? Броз је само ово држао уз себе |

ШТА ВЕЖЕ МАЛО МЈЕСТО У СРБИЈИ И НАЦИСТИЧКУ ЊЕМАЧКУ? Које све благо крије Рудна глава? |

ДОБОЈСКИ КАЗАМАТ У БАРАКАМА ГДЈЕ СУ ЛИПСАЛИ ЗАРАЖЕНИ КОЊИ Аустроугарска формирала први концетрациони логор у модерној Европи искључиво за Србе |

НИЈЕМЦИ СУ ГА ИЗВЕЛИ НА СТРИЈЕЉАЊЕ, САМО ГА ЈЕ БОГ СПАСАО: Написао је најтужнију пјесму коју су КОМУНИСТИ забранили, а она је ОЖИВЈЕЛА |

ОТКРИВАМО: Комунисти возили помије и млијеко у возилу у ком је убијен краљ Александар! На крају је завршио на војном отпаду |

ЧАСТ ЈЕ ОДБРАЊЕНА: Ово је прича о судбини српских ратних барјака! |

ПРИНЦ МИХАИЛО ПЕТРОВИЋ ЊЕГОШ: Ништа није било праведније од уједињења 1918. |

ДЈЕДА МИЛОЈЕ ЈЕ ШПИЈУНИРАО ЧАК И ТИТА: Био је СУПЕРОБАВЈЕШТАЈАЦ, говорио 4 језика и сваком је могао да уђе у душу! |

Додик: Српска достојанствено и свечано обиљежава најважнији дан

08/01/2023

Предсједник Републике Српске Милорад Додик истакао је да је поносан на све оно што је Српска данас и срећан што се и ове године достојанствено и свечано обиљежава најважнији дан за све који истински воле Републику Српску.

 

 

Додик је истакао да је поносан и на српски народ када види колико воли своју земљу.

– Република Српска је наша највећа светиња, наш живот. Има довољно ширине и љубави за све добре људе, свих вјера и нација. Прослава 9. јануара је дан нашег окупљања, дан њеног рођења и дан када се сјећамо свих оних који су дали живот да бисмо имали своју земљу и своју слободу – написао је Додик на Инстаграму.

Додик је навео да ће обиљежавање Дана Републике почети данас полагањем вијенаца палим борцима, затим додјелом одликовања заслужним институцијама и појединцима, те свечаном академијом.

– С великом радошћу ишчекујемо и сутрашњи дефиле, који ће ове године бити одржан у Источном Сарајеву – додао је Додик.

Предсједник Српске истакао је да га посебно радује то што ће ове године почети још једна лијепа пракса – додјела златника бебама рођеним на дан рођења највољеније Републике.

– Жеља ми је да ова активност постане традиција и да радост овог великог дана осјете и наши најмлађи становници рођени 9. јануара – додао је Додик.

Предсједник Српске наводи да су протеклу седмицу обиљежили дани славља и окупљања и да је заједно са српским чланом Предсједништва БиХ Жељком Цвијановић присуствовао пријему поводом Божића, који традиционално организује Његово преосвештенство епископ бањалучки Јефрем, а потом и вечерњем богослужењу у Саборном храму Христа Спаситеља.

Бадњи дан и Божић Додик је прославио у друштву породице.

Додик је навео да је радост славља Божића помутила страшна вијест о монструозном нападу на српску дјецу на Космету, која је потресла све у Републици Српској.

– Република Српска је уз Милоша и Стефана, и све наше људе на Космету – поручио је Додик.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести