НОВОСТИ

ЕВО ШТА ЈЕ АРКАН РЕКАО О ХРВАТИМА НАКОН ТУЧЕ НА МАКСИМИРУ Фудбал је увијек био пуно више од игре… |

ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ ЈЕДИНО ЗНАО ИСТИНУ „Кад дође вријеме он ће се сам појавити…“ |

ШТА ЈЕ РЕКАО ТИТОВ ЉЕКАР? Броз је само ово држао уз себе |

ШТА ВЕЖЕ МАЛО МЈЕСТО У СРБИЈИ И НАЦИСТИЧКУ ЊЕМАЧКУ? Које све благо крије Рудна глава? |

ДОБОЈСКИ КАЗАМАТ У БАРАКАМА ГДЈЕ СУ ЛИПСАЛИ ЗАРАЖЕНИ КОЊИ Аустроугарска формирала први концетрациони логор у модерној Европи искључиво за Србе |

НИЈЕМЦИ СУ ГА ИЗВЕЛИ НА СТРИЈЕЉАЊЕ, САМО ГА ЈЕ БОГ СПАСАО: Написао је најтужнију пјесму коју су КОМУНИСТИ забранили, а она је ОЖИВЈЕЛА |

ОТКРИВАМО: Комунисти возили помије и млијеко у возилу у ком је убијен краљ Александар! На крају је завршио на војном отпаду |

ЧАСТ ЈЕ ОДБРАЊЕНА: Ово је прича о судбини српских ратних барјака! |

ПРИНЦ МИХАИЛО ПЕТРОВИЋ ЊЕГОШ: Ништа није било праведније од уједињења 1918. |

ДЈЕДА МИЛОЈЕ ЈЕ ШПИЈУНИРАО ЧАК И ТИТА: Био је СУПЕРОБАВЈЕШТАЈАЦ, говорио 4 језика и сваком је могао да уђе у душу! |

Бањац: Политика ЕУ – наметање правила и кажњавање срба

18/01/2023

Предсједник Народне партије Српске (НПС) Дарко Бањац изјавио је да је политика ЕУ, односно двије-три земље у оквиру ове европске организације, да свим другим земљама и појединцима наметне своја правила, која се поготово односе на кажњавање Срба.

 

Дарко Бањац

Дарко Бањац фото: АТВ

 

„Уколико се не слажете са њиховом политиком, онда се они позивају на санкције, а суштина је јасна – ЕУ је једна велика шаргарепа којој уопште не треба тежити, јер се њихова правила косе са националним осјећајима и бићем српског народа“, рекао је Бањац.

Говорећи о резолуцији коју су усвојили посланици Европског парламента у којој се позива на увођење санкција предсједнику Републике Српске и другим високорангираним званичницима Српске због, како је наведено, сецесионистичке реторике и поступака у БиХ, укључујући и обиљежавање празника које је Уставни суд БиХ прогласио неуставним, Бањац је истакао да је катастрофа у политичком, правном и сваком другом смислу позивање на увођење санкција и појединих забрана функционерима Српске само зато јер су слиједили осјећаје властитог народа.

Он сматра да је увођење санкција функционерима Српске у суштини кршење међународног права што је сада више него јасно, те да Српска не може увести санкције Руској Федерацији која је штитила њен положај.

Према његовим ријечима, Република Српска треба да настави својим путем, док је ЕУ организација која, очигледно, нема јединствену политику, осим политику кажњавања Срба.

Бањац осуђује такво понашање међународних представника, те сматра да се не треба много обраћати пажња на оне који никада нису мислили добро Републици Српској и српском народу.

Посланици Европског парламента усвојили су резолуцију у којој се позива на увођење санкција предсједнику Републике Српске Милораду Додику и другим високорангираним званичницима Српске.

У тексту усвојене резолуције осуђено је оно што су посланици назвали „сецесионистичком реториком и поступцима у БиХ, укључујући обиљежавање државних празника које је Уставни суд БиХ прогласио неуставним“.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести