НОВОСТИ

НАЈСМЈЕШНИЈА СРПСКА ПРЕЗИМЕНА: Анегдоте о поријеклу неких мање познатих породичних имена |

СРПСКИ ОБИЧАЈИ: Према традицији нашег гостопримства овако се правилно дочекују гости |

Свијет је био пред новим крвавим сукобом, ЈУГОСЛАВИЈА је одговорила силом и оборила амерички авион! Сукоб са Италијом трајао је до 1975! |

ХУМАНОСТ И ТРАГЕДИЈА РУКУ ПОДРУКУ: Нијемци запалили цијело село, али Дража није дао пилоте! |

МИСТЕРИЈА МАРСЕЉСКЕ ТРАГЕДИЈЕ: Версајској Европи било у интересу да склони југословенског суверена |

ОВА ФРЕСКА ПОСТОЈИ САМО У СРБИЈИ: Мач у Христовим рукама има важну симболику за српски народ |

ОВА СРПСКА ПЈЕСМА ЈЕ ПОСТАЛА НАЈСКУПЉА ЗБОГ САМО ДВИЈЕ РИЈЕЧИ: Један човјек је „ВРАТИО ИЗ МРТВИХ“, зна је ЦИЈЕЛИ РЕГИОН |

НА ВЕЛИКО ИЗНЕНАЂЕЊЕ ТУРАКА Из језера „изронила“ православна црква! |

ЦРКВА У КОЈОЈ ЈЕ БИО ЗАТОЧЕН СТЕФАН НЕМАЊА Молећи се своме заштитнику на чудесни начин бива ослобођен |

ВОЈВОДА БОЈОВИЋ ЈЕ ИМАО И ФРАНЦУСКИ ОРДЕН! Носио ковчег са посмртним остацима војводе Путника, али и вожда Kарађорђа |

Нешић: Покушај СДА да Бошњаке држи у мржњи и прошлости

27/01/2023

Немам никакву намјеру да се извињавам зато што сам Србин, зато што имамо наше поздраве, имена или крсну славу, навео је у саопштењу предсједник ДНС-а Ненад Нешић реагујући на декларацију којом се најоштрије осуђује дизања три прста испред заједничких институција.

 

 

– Манипулација је жртвама рата да неко 2023. године, чињеницу да постоје поносни Срби у Савјету министара користи у израдама Декларација које ово друштво даље дијеле и не дозвољавају му да 30 година искорачи. Ја сам поносни Србин који се родио и отјеран је из Сарајева у који су господа из СДА послије рата дошли – наведено је у саопштењу Нешића који је и министар безбједности у СМ БиХ.

Додаје, да би искорачили, за почетак, сви треба да прихвате да постоје различити народи, различити обичаји, различите вјере и различити погледи на ближу и даљу историју.

– Да би постојала заједничка будућности мора се прихватити да постоје и Република Српска, и Срби у Савјету министара, постоје и Додик и Нешић, које они воле нешто мање, а постоји и Небојша Вукановић кога воле нешто више. И без нас, као и без Бошњака и Хрвата, ова земља је једноставно немогућа. Знам ја шта је проблем иницијаторима декларације из СДА. Они не умију другачије да се носе са падом са власти него да свој народ и политику свог народа држе у мржњи и прошлости како би опстали – истакао је Нешић.

Подсјећамо, Скупштина Кантона Сарајево једногласно је данас усвојила декларацију којом се најоштрије осуђује дизања три прста испред заједничких институција, а коју је предложио Клуб СДА, чији је лидер Бакир Изетбеговић дизао четири прста, како се поздрављају припадници забрањене египатске организације „Муслиманско братство“.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести