НОВОСТИ

Фреску Плавог анђела чија надземаљска љепота засењује све, опјевао је Бранко Миљковић |

Постоје ли заиста чини и уроци: Текст једног свештеника разјашњава да ли у њих треба вјеровати и који је став православне цркве |

МОЖДА СУ ПУНИ ЗЛАТА: У лагумима испод овог града налази се благо проклете Јерине? |

ЈОВАН ДУЧИЋ О РОДОЉУБЉУ И ПРАВДИ: Неправда раздваја људе |

ОВАКО ЈЕ ВОЛИО БРАНКО ЋОПИЋ: 19 година забрањене љубави стало је у 56 писама, неколико разгледница и кратких сусрета |

ЈЕДИНА САЧУВАНА – КРУНА КРАЉА ПЕТРА ПРВОГ: Тајна је у топу од ког је изливена |

„КАД САМ ОБЈАВИО ДОКУМЕНТЕ ОЗНЕ ЗАБРАНИЛИ СУ МИ ПРИСТУП У АРХИВ!“ Важан податак о Дражи Михајловићу се и даље скрива! |

КРВАВИ ВАЗДУШНИ РАТ НАД ЗАПАДНОМ СЛАВОНИЈОМ У ПЛАНСКОМ ПРОТЕРИВАЊУ СРБА: „Бљесак“ је масовни прогон српских цивила |

НИСУ ЈЕ СЛОМИЛА НИ 3 ДАНА ЈЕЗИВОГ МУЧЕЊА: Била је дијете кад су је објесили, а њене посљедње ријечи биле су ШАМАР НАЦИСТИМА |

КАД „МАЛА“ СРБИЈА УЗВРАТИ УДАРАЦ Зашто је Степа Степановић кренуо на своју руку, а умјесто казне, постао војвода? |

Додик: Јасеновац највећи подземни град који Срби имају

12/05/2024

Јасеновац је највећи подземни град који Срби имају, рекао је предсједник Републике Српске Милорад Додик на обиљежавању Дана сјећања на жртве усташког геноцида над Србима, Јеврејима и Ромима у Независној Држави Хрватској од 1941. до 1945. године.

 

 

Додик је у Доњој Градини навео да се сваке године окупљају на познатом мјесту на ливадама поред ријеке те да је то, како каже довољно да знамо зашто смо овдје на обиљежавању.

– Знамо да је ово мјесто свето. И да је постало свето јер су га учинили наши мученици, њих 700.000 који су овдје мучки убијени на 57 начина који су синоним за мучење – навео је Додик.

Додик каже да је овај град уздигнут на патњи и уздасима 700.000 страдалих од чега је 500.000 Срба.

– Поново смо овдје да се молимо за њихове душе. И да им кажемо да нисмо заборавили зло, и да знамо шта је Независна држава Хрватска. Да знамо за планове које су проводили или хтјели и провели их. А то је да једну трећину побију, да једну трећину раселе и једну трећину покатоличе. У томе су успијевали, нису прекидали.  – истакао је Додик.

Додик наводи да су те четири године усташког режима који је како каже био припремљен годинама прије тога.

Подсјетимо, у присуству званичника Републике Српске и Србије у Доњој Градини обиљежен је Дан сјећања на жртве усташког геноцида над Србима, Јеврејима и Ромима у Независној Држави Хрватској од 1941. до 1945. године.

Обиљежавању су присуствовали предсједник Републике Српске Милорад Додик и српски члан Председништва БиХ Жељка Цвијановић, председник Народне скупштине Републике Српске Ненад Стевандић, предсједник Владе Србије Милош Вучевић, предсједник привременог органа Града Београда Александар Шапић, предсједник Скупштине Црне Горе Андрија Мандић, министри у Влади Србије и други званичници.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести