НОВОСТИ

Фреску Плавог анђела чија надземаљска љепота засењује све, опјевао је Бранко Миљковић |

Постоје ли заиста чини и уроци: Текст једног свештеника разјашњава да ли у њих треба вјеровати и који је став православне цркве |

МОЖДА СУ ПУНИ ЗЛАТА: У лагумима испод овог града налази се благо проклете Јерине? |

ЈОВАН ДУЧИЋ О РОДОЉУБЉУ И ПРАВДИ: Неправда раздваја људе |

ОВАКО ЈЕ ВОЛИО БРАНКО ЋОПИЋ: 19 година забрањене љубави стало је у 56 писама, неколико разгледница и кратких сусрета |

ЈЕДИНА САЧУВАНА – КРУНА КРАЉА ПЕТРА ПРВОГ: Тајна је у топу од ког је изливена |

„КАД САМ ОБЈАВИО ДОКУМЕНТЕ ОЗНЕ ЗАБРАНИЛИ СУ МИ ПРИСТУП У АРХИВ!“ Важан податак о Дражи Михајловићу се и даље скрива! |

КРВАВИ ВАЗДУШНИ РАТ НАД ЗАПАДНОМ СЛАВОНИЈОМ У ПЛАНСКОМ ПРОТЕРИВАЊУ СРБА: „Бљесак“ је масовни прогон српских цивила |

НИСУ ЈЕ СЛОМИЛА НИ 3 ДАНА ЈЕЗИВОГ МУЧЕЊА: Била је дијете кад су је објесили, а њене посљедње ријечи биле су ШАМАР НАЦИСТИМА |

КАД „МАЛА“ СРБИЈА УЗВРАТИ УДАРАЦ Зашто је Степа Степановић кренуо на своју руку, а умјесто казне, постао војвода? |

Перовић: Циљ лажи – покварити односе Српске и Мађарске; Раскринкани су и спремам тужбу за клевету

16/05/2024

Писање поједниних федералних медија да је Представништву Српске у Москви уплаћено 200 милиона долара су ортодоксне лажи и конструкција неких сарајевских кругова, чији је циљ да покваре односе Републике Српске и Мађарске, а посредно и Русије, рекао је шеф Представништва Српске у Москви Душко Перовић.

 

 

– Јуче је пуцано на премијера Словачке Роберта Фица пиштољем, а овдје се покушава пуцати лажном пропагандом против Републике Српске, Мађарске, а посредно и на Русију. Међутим, раскринкане су њихове лажи, и тужићу их за ову клевету – истакао је Перовић – навео је Перовић.

Истакао је да је Представништво Републике Српске у Москви регистровано искључиво као Представништво, а не као комерцијална организација.

– И не може по руским законима да прими новац од трећих партнера. Новац добијамо искучиво од наших министарстава, да исплатимо плате и све обавезе које су потребне да Представништво несметано функционише – поручио је Перовић, коментарушићи наводе „Ослобођења“ да је Представништву Српске у Москви уплаћено 200 милиона долара.

Он је подвукао да ако је то некоме у интересу може јавно да се покаже промет Представништва у Москви.

– Промет износи од 5.000-15.000 еура да имамо за живот. Знате ли ви шта је износ од 200 милиона долара, то је 10 одсто буџета Републике Српске – подвукао је Перовић.

Перовић је поновио да Представништво искључиво се бави тим послом.

– Као примјер навешћу 2014. године када су биле поплаве у Српској. Звале су нас бројне компаније да помогну, а ми нисмо могли примити нити један долар, јер нисмо регистровани за тако нешто – нагласио је Перовић.

ПРАТИТЕ НАС

Komentara bez...

Остале Вијести